У Краматорську презентували книгу історій переселенців "Знедолені? Нездоланні!"

Це вже друга збірка нарисів, яка розповідає про людей, які були вимушені виїхати з окупованих районів Донеччини і Луганщини та Криму, які вистояли в непростих випробуваннях і на новому місті почали життя з нуля. Вони досягли успіху і стали прикладом для багатьох зневірених. Презентація книги «Знедолені? Нездоланні!» відбулася в Антикризовому медіа-центрі.

16 зворушливих історій про людей, які не обрали для життя іншу країну, а залишились в Україні і тут приносять їй користь. Насправді це концентрат позитивних історій про незламних долею людей.

Один з героїв збірки – директор КП «Регіон-Донбас» Ігор Зоц – до війни був головним редактором єдиної в Донецькій області україномовної газети «Донеччина». Вимушений разом з родиною виїхати з Донецька, він продовжив видавати газету в Києві. «Ця книга – історії страждань і поневірянь, але одночасно й історії стійкості людей, які понесли свою донецькість по всій Україні», – сказав Ігор Зоц.

kniga2

Над виданням працювали 16 авторів, серед котрих також є переселенці. На зв’язок з аудиторією телефоном вийшла автор нарису про родину Зоців, журналістка Ірина Курочка. Вона подякувала ініціаторам проекту та Інституту демократії імені Пилипа Орлика за надану можливість писати правдиву сучасну історію України з перших вуст людей, які опинились в епіцентрі подій.

Запрошений на презентацію збірки отець Василій Іванюк, директор фонду «Карітас Краматорськ», допомагає переселенцям з 2014 року. «Мені з самого початку було зрозуміло, що їм треба дати не рибу, а вудку, тобто допомогти реалізувати себе на новому місті. І я побачив, скільки працьовитих і професійних людей живе на Донбасі. Вони розпорошилися по всій країні, стали на ноги, і на новому місті змогли реалізувати свій потенціал. Це велике переселення – безцінний досвід інтеграції, тому що він стирає штучні кордони, які десятиріччями будувалися між Донбасом і рештою України».

За словами Олександра Ворошкова, радника міністра соціальної політики з питань ВПО, книга «Знедолені? Нездоланні!» випередила неповоротку державну політику, яка передбачала розробку стратегії щодо інформування про вимушено переміщених осіб. Проте до цього моменту нічого не було зроблено.

«В книзі багато особистого, її важко читати, не дивлячись на позитивні приклади. Але вона надає розуміння того, що відбувається в країні, що переживають переселенці, через що їм довелося пройти. Це дуже важливо, оскільки книга спонукає до толерантності інших людей, а також звертає увагу влади до проблеми», – зазначив Олександр Ворошков.

Після презентації декілька екземплярів збірки «Знедолені? Нездоланні!» було передано до міських бібліотек, їх також із зацікавленістю розібрали присутні на заході. 

Оставить комментарий

Защитный код Обновить

Please publish modules in offcanvas position.