Поліція Краматорська закликає не порушувати закон під час виборчого процесу

Шановні громадяни!

31 березня 2019 року відбудуться вибори Президента України. На даний час триває організаційна компанія, але не слід забувати, що за порушення передвиборчої агітації настає як адміністративна так і кримінальна відповідальність.

Поліцейські негайно реагують на заяви та повідомлення, що стосуються порушень виборчого законодавства, а також здійснюють моніторинг з метою виявлення таких правопорушень.

Правоохоронці нагадують, що за порушення виборчого законодавства передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Глава 15-А Кодексу України про адміністративні правопорушення регламентує відповідальність за адміністративні правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення (ст. 2127 - 21221).

Найпоширенішим порушенням ч.1 ст. 21213 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск) за виготовлення та замовлення таких матеріалів». Санкція статті передбачає покарання у вигляді накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Що стосується кримінальної відповідальності за порушення виборчого законодавства, то передбачена вона за діяння вказані в розділі V Кримінального кодексу України «Злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина» (ст. 157, ч. 1-6, 8 ст. 158, ст. 159, ст. 159-1, ст. 160).

Одне з поширених порушень виборчого законодавства полягає у підкупі виборця, учасника референдуму. За це діяння передбачена кримінальна відповідальність за ст. 160 Кримінального кодексу України. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання виборцем, учасником референдуму для себе чи третьої особи неправомірної вигоди за вчинення чи невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права або права голосу (відмова від участі в голосуванні, голосування на виборчій дільниці (дільниці референдуму) більше одного разу, голосування за окремого кандидата на виборах або відмова від такого голосування, передання виборчого бюлетеня (бюлетеня для голосування на референдумі) іншій особі), незалежно від фактичного волевиявлення особи та результатів голосування - караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

Згідно ч. 2 ст. 160 Кримінального кодексу України, пропозиція, обіцянка або надання виборцю неправомірної вигоди за вчинення або невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права (відмова від участі в голосуванні, голосування на виборчій дільниці більше одного разу, голосування за окремого кандидата на виборах, кандидатів від політичної партії, місцевої організації політичної партії або відмова від такого голосування, передача виборчого бюлетеня іншій особі), - караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Згідно ч. 3 ст. 160 Кримінального кодексу України, здійснення передвиборної агітації шляхом надання підприємствам, установам, організаціям неправомірної вигоди або надання безоплатно товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення найменування, символіки, прапора політичної партії, вартість яких не перевищує розміру, встановленого законодавством), робіт, послуг - карається обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Повідомити про виявлені порушення виборчого законодавства можна, зателефонувавши на оперативну лінію 102 або звернувшись із заявою у територіальний підрозділ поліції. Усім фактам буде надаватись правова кваліфікація. Особи, які вчинили правопорушення, будуть притягнуті до відповідальності.

Поліцейські закликають громадян бути законослухняними та толерантними один до одного.

Краматорський відділ поліції Донецької області

Оставить комментарий

Защитный код Обновить

Please publish modules in offcanvas position.