Кожна восьма гривня власних надходжень та зборів Краматорської громади за 2023 рік була виділена на захисні та оборонні заходи.
На офіційному сайті міськради Краматорська сьогодні, 3 березня, опубліковано звіт голови міської адміністрації Алексанлдра Гончаренка за підсумками роботи у 2023-му році.
Об'ємний документ дає повне уявлення про те, чим і як сьогодні живе місто.
Отже.
БЮДЖЕТ КРАМАТОРСЬКА ЗА 2023 рік:
Як і у 2022 році основний вплив на наповнення доходної частини бюджету Краматорської ТГ у 2023 році мала повномасштабна військова агресія російської федерації та продовження, у зв’язку з цим, воєнного стану на території України, а також прийняття відповідних змін у законодавчій базі.
З урахуванням вказаних факторів, до бюджету міської територіальної громади за 2023 рік надійшло 2043,0 млн грн. Річний план виконано на 109,3%, що на 296,2 млн. грн більше у порівнянні з 2022 роком.
Сума офіційних трансфертів з усіх рівнів бюджетів в надходженнях за 2023 рік становила 594,6 млн грн, що складає 30%.
Як і в минулих бюджетних періодах, головним джерелом наповнення бюджету залишається податок на доходи фізичних осіб. У 2023 році надходження по ньому склали 1001,8 млн грн що складає 69,2% від власних та закріплених доходів бюджету. У порівнянні з 2022 роком податку надійшло на 127,1 млн грн менше, що складає 11%.
Основною причиною зменшення надходжень є прийняття Верховною Радою України змін в порядку зарахування ПДФО з виплат військовослужбовцям з 1 жовтня 2023 року, в результаті чого бюджет громади не доотримав понад 193,9 млн грн.
Ще одним вагомим джерелом наповнення бюджету є місцеві податки (плата за землю, податок на нерухоме майно, єдиний податок), відсоток яких від власних та закріплених доходів бюджету становить 14,5%. За 2023 рік до бюджету надійшло 210,5 млн грн місцевих податків, що у порівнянні з 2022 роком більше на 57,6 млн грн.
У 2023 році до бюджету надійшло коштів від плати за землю 70, 47 млн грн, у т.ч. орендної плати – 29, 59 млн грн., податку на землю – 40, 87 млн грн, що на 33,5% більше ніж у 2022 році.
Виконання бюджету у 2023 році здійснювалося в умовах суттєвого скорочення фінансового ресурсу у порівнянні з довоєнним періодом, тому головними розпорядниками коштів було продовжено застосування жорстких заходів з оптимізації власних витрат, у тому числі шляхом концентрації ресурсів на пріоритетних напрямах діяльності, скорочення непершочергових та виключення неефективних витрат тощо.
Видаткова частина бюджету громади за 2023 рік виконана у сумі 2 091,8 млн грн, що на 595,9 млн грн більше, ніж торік.
У загальному обсязі видаткової частини бюджету міста 1 324,3 млн грн, або 63,3% складають поточні видатки. Капітальні видатки склали 767,5 млн грн, або 36,7%.
Кожна восьма гривня власних надходжень та зборів Краматорської громади за 2023 рік була виділена на захисні та оборонні заходи, а саме:
- субвенція державному бюджету для реалізації програм соціально-економічного розвитку територіальної громади, направлених на сприяння діяльності Збройних Сил України, Національної поліції України, Служби безпеки України та інших підрозділів органів державної влади у виконанні ними завдань в умовах воєнного стану, у сумі 85,4 млн грн;
- На виконання заходів програми Попередження надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та забезпечення пожежної безпеки на території м. Краматорськ на 2021-2023 роки в частині здійснення ремонтів та облаштування споруд цивільного захисту (укриття), бомбосховищ в закладах освіти, в будівлях комунальної власності та в житлових будинках проведено видатків у сумі 84,7 млн грн за рахунок власних коштів громади.
Протягом 2023 року проведено видатків за рахунок трансфертів з інших рівнів бюджету на суму 560,3 млн грн, в тому числі по загальному фонду на 272,9 млн грн, з яких 254,2 млн грн – це видатки на заробітну плату педагогічних працівників загальноосвітніх закладів за рахунок освітньої субвенції, по спеціальному фонду на 287,5 млн грн.
На поточне утримання установ та здійснення заходів у соціально-культурній сфері спрямовано 590,8 млн.грн або 45,9% загального обсягу витрат, з яких 325,5 млн грн за рахунок власних надходжень до бюджету міської територіальної громади.
Крім того, спрямовано на житлово-комунальне господарство 335,3 млн грн, або 26,1%, з яких надано фінансової підтримки:
- КВП «Краматорський водоканал» – у сумі 134,4 млн грн на покриття збитків від господарчої діяльності, в тому числі від несплати населенням комунальних послуг, яка направлена на погашення заборгованості за воду та енергоносії, на виплату заробітної плати працівникам;
- КП “Міськсвітло” – у сумі 13,4 млн грн на відновлення зовнішнього освітлення в громаді;
- КАТП-052810 – у сумі 24,9 млн грн на погашення заборгованості, на виплату зарплати та інші видатки;
- КВП «Краматорська тепломережа» – у сумі 14,6 млн грн на підготовку до опалювального сезону (придбання труб та інших матеріалів, поточний ремонт залізобетонної димової труби) та на виплату заробітної плати й оплату за розподіл газу.
- ТОВ «Краматорськтеплоенерго» – у сумі 40,9 млн.грн. на відшкодування різниці в тарифах теплопостачання, що затверджувалися або погоджувалися рішеннями місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання);
- КВП «Краматорська тепломережа» – у сумі 2,4 млн грн на відшкодування різниці в тарифах теплопостачання;
- ОКП ДТКЕ – у сумі 39 млн грн з бюджету міста було надано субвенцію обласному бюджету на надання фінансової підтримки з метою підготовки підприємства до нового опалювального періоду 2023-2024 років та його сталого проходження.
- оплачено послуги з проведення позачергової технічної експертизи пасажирських ліфтів в багатоквартирних будинках та їх поточний ремонт у сумі 2 млн грн;
Відділом інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва за 2023 рік було залучено позабюджетного фінансування на майже 23 млн грн, а саме: генератори та енергетичне обладнання, намети та обладнання для пунктів незламності, офісна техніка та обладнання для соціальної сфери, обладнання для укриттів, система фільтрації для очищення води для закладів охорони здоров’я.
ЄВІДНОВЛЕННЯ :
У Краматорську мешканці отримали понад 100 млн грн допомоги від держави за 2023 рік.
Загальна кількість заяв про надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна, які надійшли протягом 2023 року – 1 024, з них 2 – по житловим приміщенням, 860 – по квартирам, 160 – по приватним будинкам.
Рішення про надання компенсації прийнято по 842 заявам на загальну суму– 76,6 млн грн.
Загальна кількість заяв про надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна, які надійшли протягом 2023 року – 61, з них 10 – по квартирам, 51 – по приватним будинкам.
Комісією прийнято 17 рішень про надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна з використанням житлових сертифікатів на загальну суму – 23,8 млн грн.
ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ:
За минулий рік у Краматорську повітряні тривоги оголошувалися 2307 разів, їхня загальна тривалість – 2332 год. 06 хв.
У 2023 році було забезпечено стале функціонування системи оповіщення цивільного захисту. Було відновлено працездатність 7 сирен, а також встановлено 5 нових сирен оповіщення на об’єктах комунальної власності (станом на 01.01.2024 всього працюють 26 сирен).
До Державного Реєстру пошкодженого та знищеного майна було внесено інформацію щодо 554 багатоквартирних та 1567 приватних будинків.
За 2023 рік проведено візуальне обстеження об’єктів зі складанням відповідних актів про пошкодження внаслідок ракетних обстрілів:
- 1713 житлових будинків та квартир;
- 174 об’єкти різного призначення (підприємства, магазини, заклади освіти, охорони здоров’я тощо);
Також було обстежено 144 приватних будинків, що потрапили в зону затоплення в наслідок аварії на гідротехнічній споруді Шевченківського водосховища.
За рахунок коштів бюджету громади та благодійної допомоги забезпечено поповнення місцевого матеріального резерву паливно-мастильними та будівельними матеріалами, генераторами, обігрівачами, наметами та іншим майном, необхідним для оперативної організації робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Також забезпечено необхідним майном пункти незламності на території громади.
З метою забезпечення населення укриттями за рахунок коштів громади у 2023 році було проведено поточні та капітальні ремонти 8 комунальних сховищ та 59 найпростіших укриттів (частина з них – на стадії завершення), розташованих в багатоквартирних житлових будинках.
Була створена комісія у складі представників ДСНС, цивільного захисту та поліції для обстеження закладів освіти щодо можливості використання об’єкта як найпростішого укриття (будівлі, споруди, приміщення).
За висновками ДСНС при виконанні відповідних заходів заклади, які були обстежені в 2022-2023 році та які рекомендовані до використання для укриття учнів/вихованців та працівників були передані на розробку ПКД (у 18 закладах було розпочато будівельно-ремонтні роботи).
БУДІВНИЦТВО ТА ВІДБУДОВА:
За 2023 рік Управлінням капітального будівництва та перспективного розвитку міста було розроблено 53 проєктно-кошторисних документацій (ПКД), з яких:
- 20 проєктів на аварійно-відновлювальні роботи з ліквідації наслідків бойових дій, з яких 17 проєктів заклади освіти, 1 медична установа, 1 адміністративний об’єкт та 1 соціальна-реабілітаційна установа;
- 4 проєкти на будівництво модульних котельних;
- 25 проєктів на капітальний ремонт внутрішніх підвальних приміщень для облаштування споруд цивільного захисту (укриття);
- 4 проєкти з капітального та часткового капітального ремонту закладів комунальної власності.
Також виконано технічне обстеження пошкоджених в наслідок агресії рф будівель та споруд на 10 об’єктах.
Підрядні роботи було розпочато на 38 об’єктах, з яких:
- 19 об’єктів «Капітальний ремонт внутрішніх підвальних приміщень для облаштування споруд цивільного захисту (укриття)», на 7 об’єктах роботи виконано в повному обсязі, на 13 об’єктах роботи продовжуються;
- 16 об’єктів «Аварійно-відновлювальні роботи з ліквідації наслідків бойових дій (збройної агресії російської федерації)», на всіх об’єктах роботи ще продовжуються;
- 3 об’єкти капітального ремонту.
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО:
За підсумком 2023 року відповідно до Програми благоустрою міста за рахунок коштів міського бюджету виконані наступні заходи:
- 1. Ремонт автодоріг, внутрішньо-квартальних доріг та тротуарів загальною площею38, 92 тис. м2на загальну суму – 36,18 млн грн, в тому числі:
- поточний ремонт доріг – 37,79 тис. м²;
- герметизація тріщин асфальтового покриття – 122 тис. м.п.;
- поточний ремонт тротуарів загальною площею 1,12 тис. м².
- 2. Виконано поточний ремонт непарної сторони шляхопровіда по вул. Магістральна – вартість робіт склала19,98 млнгрн. Ремонт другої його половини буде виконано у 2024 році.
- 3.Облаштовано14 нових асфальтованих контейнерних майданчиків що відповідають національним стандартам та санітарним нормам.
- 4. Проведено заміну обладнання на14світлофорних об’єктах (замінено на світлодіодні 90 транспортних та 32 пішохідних світлофори).
- 5. Нанесено горизонтальну дорожню розмітку на всі магістральні вулиці загальноміського значення. Загальна площа нанесеної розмітки склала15,29тис. м2.
- 6. Обладнано обмежувальними пристроями (бетонними напівсферами) пішохідні зони на вході до парку Ювілейний з перехрестя вулиць Паркова – В.Стуса та біля ЦПР.
Враховуючі зміни пасажиропотоків, переглянуто розклад та схеми руху громадського транспорту. Загалом в місті рейси виконуються на 17 автобусних маршрутах (17 одиниць транспорту) та 5 тролейбусних маршрутах (10 одиниць транспорту). За 2023 рік перевезено 6,9 млн пасажирів.
Для своєчасного та ефективного виконання планових завдань та для залучення комунальної техніки в пошуково-рятувальних операцій КП ДРУАС було придбано спеціалізованої техніки на суму 23, 87 млн грн, а саме:
- міні-навантажувач BOBCAT S650;
- самохідний автокран ZOOMLION на базі шасі ZTC 300V;
- екскаватор навантажувач BOBCAT B780;
- комплект захисту BOBCAT S650.
Восени 2023 року КП «Міськсвітло» відновило роботу зовнішнього освітлення на більшості території Краматорської територіальної громади, функціонування якого, з лютого 2022 року, було вимушено зупинено.
Підприємством КАТП 052810 у 2023 році були ліквідовані несанкціоновані сміттєзвалища загальним об’ємом 1,5 тис. м³.
По житловому фонду міста виконано наступні заходи:
- ремонт 46 багатоквартирних житлових будинків, пошкоджених внаслідок збройної агресії рф на загальну суму – 40,74 млн грн;
- ремонт 24 ліфтів та технічна експертиза 468 ліфтів на загальну суму 2,4 млн грн;
- для закриття вікон багатоквартирних житлових будинків, пошкоджених внаслідок ворожих обстрілів придбано 2360 листів плити (OSB) та 3,8 тис. м.п. поліетиленової плівки на загальну суму 1,09 млн грн;
- виконано послуги з закриття віконних прорізів листами OSB в 128 багатоквартирних житлових будинках, пошкоджених внаслідок збройної агресії на загальну суму 1,32 млн грн;
- розроблено проєктну документацію на виконання капітального ремонту (аварійно-відновлювальні роботи) житлових будинків по вул. Б. Хмельницького, 4 та пр. Незалежності,58 пошкоджених внаслідок ракетних ударів на суму 1,43 млн грн.
Роботи з підготовки міста до проходження опалювального періоду 2023-2024 рр.:
- проведено капітальний ремонт теплотрас протяжністю 2,1 км. на 26 об’єктах на суму 9,4 млн грн;
- ремонт котлоагрегату на сумму 7,3 млн грн;
- КВП «Краматорська тепломережа» до опалювального сезону виконало робіт на суму 7,7 млн грн за власні кошти, також підприємство отримало бюджетне фінансування у сумі 39,7 млн грн, за рахунок яких було придбано джерела резервного живлення (генератори) на потреби котелень у період аварійних відключень електроенергії. Також було виконано капітальні ремонти залізобетонної димової труби на котельні та теплових мереж.
Вперше за останні 42 роки проведено капітальний ремонт греблі та додаткового водоскиду на річці Казенний Торець на суму 917 тис. грн.
Взяті на облік безхазяйного нерухомого майна 13 гідротехнічних споруд (ГТС).
На об’єктах КВП «КРАМАТОРСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ» виконано роботи з реконструкції, капітального та поточного ремонту на загальну суму 61,2 млн грн.
На потреби КВП «Краматорський водоканал»у вигляді гуманітарної допомоги від міжнародних організацій та донорів отримано спецтранспорт, обладнання тощо на загальну суму 39,33 млн грн.
Виконані роботи з заміни запірно-регулюючій арматури та спуску води водосховища в Пустощі, а також водосховища в парку «Ювілейний».
У 2023 році була проведена робота з демонтажу тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та зовнішньої реклами, що встановлені без оформлення відповідних дозволів та належного оформлення документів. Демонтовано: білбордів – 80 шт., кіосків – 37 шт., банерів, холдерів, плакатів – 115 шт.
ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я:
У 2023 році в медичних закладах Краматорська отримували лікування хворі онкологічною патологією, проводились гінекологічні та пластичні оперативні втручання. Значно розширений спектр лабораторних досліджень та інше. Забезпечено безвідмовне надання кваліфікованої ургентної та невідкладної допомоги всім пацієнтам, які доставлялись до приймальних відділень.
Ліжковий фонд впродовж 2023 року збільшився з 910 до 940 ліжок за рахунок відкриття дитячого хірургічного відділення.
Відділеннями хірургічного профілю міських лікарень проведено 5633 оперативних втручань цивільному населенню нашого регіону (у 2022 році – 4179). Проліковано на ліжках стаціонарних відділень – 15 291 хворого (у 2022 році – 10 738).
Надання первинної медичної допомоги населенню міста забезпечує КНП «ЦПМСД № 1». На початку 2023 року кількість декларацій, укладених з лікарями Центру складала 119,1 тис. од., станом на 01.01.2024 кількість декларацій склала – 111,8 тис. од. (-7 243). Лікарі Центру обслуговують також пацієнтів з числа внутрішньо переміщених осіб незалежно від наявності у них укладених декларацій.
Кількість відвідувань пацієнтами лікарів амбулаторій Центру в 2023 році склала 189 367 (в 2022 році – 190 277). Також амбулаторні хворі забезпечувались лікарськими засобами безоплатно за рахунок отриманої гуманітарної допомоги.
Була проведена реорганізація стоматологічних поліклінік №1 та №2 шляхом приєднання їх до КНП «Міська лікарня №2». Всього в 2023 році відбулось 77,95 тис. відвідувань пацієнтами лікарів – стоматологів (в 2022 році – 33,53 тис.).
Переглядаються і фінансуються цільові міські Заходи та Програми, за такими напрямками: соціальний захист населення в сфері охорони здоров’я, забезпечення епідблагополуччя у місті, профілактика і лікування таких захворювань як ВІЛ/СНІД, туберкульоз, цукровий діабет, профілактика алкоголізму і наркоманії та інші. Загальна сума витрат на їх виконання у 2023 році склала – 5,9 млн грн.
З міського бюджету в 2023 році виділялись кошти на забезпечення хворих ліками за пільговими рецептами, слуховими апаратами, стоматологічним протезуванням, засобами технічної реабілітації. Діти до 2-х років з малозабезпечених сімей, а також діти що народжені від ВІЛ-інфікованих матерів мали змогу отримати безкоштовне харчування (замінники грудного молока), а діти хворі на фенілкетонурію – спеціальне лікувальне харчування, що закуплені за кошти міського бюджету.
За рахунок міського бюджету для медичних закладів міста було придбано медичне та лабораторне обладнання на загальну суму 48,7 млн грн, у тому числі:
- устаткування для операційного блоку урологічного відділення КНП «Міська лікарня №2» КМР (відеоендоскопічний комплекс та рентгенографічний комплекс для забезпечення оперативних втручань);
- лабораторне обладнання для КНП «Міська лікарня №2» КМР (автоматичні аналізатори показників крові, коагулометр, аналізатор імуноферментного аналізу);
- візуалізаційне обладнання для стоматологічних відділень КНП «Міська лікарня №2» КМР;
- система рентгенівська мамографічна для КНП «ЦПМСД № 1» КМР.
За рахунок коштів міського бюджету в 2023 році виконано ремонтні та будівельні роботи в лікарнях міста на загальну суму 13,8 млн грн, в тому числі:
- в приміщеннях КНП «Міська лікарня № 3» КМР для встановлення комп’ютерного томографа та магнітно-резонансного;
- капітальний ремонт корпусу моргу КНП «Міська лікарня №3» КМР;
- монтаж та облаштування резервної твердопаливної модульної блочної котельні в КНП «ДТМО»;
- капітальний ремонт покрівлі будівлі амбулаторії КНП «ЦПМСД» №1 КМР та інше.
СОЦІАЛЬНА ТА АДМІНІСТРАТИВНА ДІЯЛЬНІСТЬ:
Станом на 01.01.2024 в Управління праці та соціального захисту населення КМР на обліку перебуває 10023 особи, яким за рахунок субвенцій з державного бюджету в місцевий бюджет призначено різні види державної допомоги. Загальні видатки з державного бюджету у 2023 році склали 25,4 млн.грн.
Внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією російської федерації Краматорською міською територіальною громадою розроблено заходи щодо надання матеріальної допомоги мешканцям міста.
За рахунок коштів міського бюджету управління забезпечило надання матеріальних допомог мешканцям міста на загальну суму 8,2 млн грн, в тому числі:
- одноразова матеріальна допомога у разі загибелі (смерті) військовослужбовців, членів добровольчих формувань, цивільних осіб за період дії воєнного стану в м. Краматорськ на суму 1,1 млн грн (55 осіб);
- одноразова матеріальна допомога особам, постраждалим внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру під час дії воєнного стану на суму 425 тис. грн. (46 осіб);
- надання та визначення розміру одноразової матеріальної допомоги 683 постраждалим від надзвичайних ситуацій, житлові будинки (квартири) які пошкоджено або зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією російської федерації на суму 4,1 млн грн;
- матеріальна допомога мешканцям територіальної громади, домогосподарства яких пошкоджені внаслідок підтоплення 04.04.2023 – 2,2 млн грн (116 осіб).
- матеріальна допомога громадянам міста, що опинилися у скрутному становищі – 270 тис. грн (13 осіб);
- матеріальна допомога сім’ям, у яких виховуються діти з інвалідністю та діти з онкологічними захворюваннями – 23 тис. грн. (19 осіб);
- матеріальна допомога онкохворим громадянам з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС – 26,8 тис.грн. (4 особи);
За рахунок коштів міського бюджету управління забезпечило надання пільг окремим категоріям громадян на загальну суму 72,2 млн грн, в тому числі:
- оплата послуг зв’язку ветеранам війни на суму 35,3 тис. грн. (49 осіб);
- компенсація пільгового проїзду на суму 65,6 млн грн (44319 осіб);
- звільнення від абонплати на послуги Укртелекому отримали 39 осіб з інвалідністю по зору І та ІІ групи на суму 64,4 тис. грн.;
- компенсація за надання соціальних послуг 2,3 млн грн (отримали 177 осіб);
- витрати на виплату допомоги на поховання незастрахованих осіб склали 395 тис. грн (за допомогою звернулось 118 осіб);
- виплата щомісячної муніципальної стипендії 7 особам, яким виповнилося сто і більше років становить 192 тис. грн.
- оздоровлення 300 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки на загальну суму – 3,6 млн грн, у тому числі 192 тис. грн. – часткове відшкодування вартості проїзду для оздоровлення дітей, 3434 тис. грн. – відшкодування вартості путівки до дитячого закладу.
Хаби «Наш Краматорськ»:
Для підтримки населення Краматорської міської територіальної громади за межами Донецької області у серпні 2022 року була розширена діяльність Територіального центру соціального обслуговування шляхом створення нових відділень надання соціальних послуг «Наш Краматорськ» в місті Дніпро та у місті Київ.
Кількість осіб, зареєстрованих в хабах за межами області – 5445 сімей, у тому числі кількість отримувачів соціальних послуг у відділенні надання соціальних послуг м. Дніпро – 2439 сімей, у відділення надання соціальних послуг м. Київ – 3006 сімей.
Після 24 лютого 2022 року до міста Краматорська з інших міст, де йдуть активні бойові дії, перемістилось 12246 внутрішньо переміщених осіб. Загальна кількість внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку – 52272 особи.
Здійснено призначення та нарахування адресної допомоги на проживання 16825 внутрішньо переміщеним особам.
Протягом 12 місяців 2023 року до управління звернулось 106 власників житлових будівель згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 року №333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану» для отримання компенсації витрат за тимчасове розміщення 203 внутрішньо переміщених осіб на суму 1,1 млн грн.
У зв’язку з відсутністю прийому громадян органами юстиції у місті Краматорськ, з червня 2023 року на Управління реєстраційних повноважень та ведення реєстру територіальної громади КМР було покладено повноваження у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.
За пів року роботи у Краматорську було зареєстровано 44 шлюби, видано 73 свідоцтва про народження та 998 свідоцтв про смерть.
У сфері державної реєстрації бізнесу за 2023 рік зареєстровано 8 юридичних осіб, 63 фізичних особи-підприємця, припинено діяльність ФОП – 183 (у тому числі 110 через портал ДіЯ). Загалом проведено 400 реєстраційних дій.
Видано 19958 довідок про реєстрацію місця проживання, про зареєстрованих осіб та реєстрації на момент смерті для звернення громадян до нотаріусів, суду, державної міграційної служби, а також інших органів з метою оформлення спадщини, паспортних документів або отримання пенсії чи будь-яких пільг.
З 01.02.2023 у Краматорську було відновлено роботу ЦНАП.
Фактична кількість послуг, яка надана через Центр за 2023 рік складає – 674.
Протягом 2023 року перелік послуг, які можуть надаватись через ЦНАП, було збільшено до 256 (на 92 послуги більше у порівнянні з попереднім 2022 роком – 164 послуги), з яких 76 – послуги виконавчих органів міської ради, 135 – територіальних органів ЦОВВ та 45 – Донецької обласної державної адміністрації. Крім того, до послуг, що надаються через ЦНАП додано 20 соціальних послуг.
ЦИФРОВІЗАЦІЯ:
Впродовж 2023 року здійснювався супровід та забезпечення постійної роботи локальних мереж та безперебійного доступу до мережі Інтернет, підтримка користувачів, а також виконання завдань з цифровізації по Краматорській ТГ, взаємодія у цьому напряму з Мінцифрою, Донецькою облдержадміністрацією та правоохоронними структурами.
Задля уникнення неконтрольованих відеоспостережень сумісно з органами поліції було проведено роботу демонтажу 608 камер зовнішньої відеофіксації, встановлених на центральних дорогах міста. Також на обслуговувані КУ «Ситуаційний центр» знаходяться 271 камера задля забезпечення охоронної функції освітніх закладів міста.
На всіх 12 Пунктах незламності міста здійснювалось забезпечення безперебійного доступу до мережі Інтернет, обслуговування оптоволоконної мережі та комутаційного обладнання, резервування доступу до мережі Інтернет за допомогою Starlink, забезпечення зони WI-FI для користувачів.
Контакт Центр міста Краматорськ задовольняв потреби мешканців громади щодо надання скарг, заяв та пропозицій, стосовно будь-якої сфери діяльності. За 2023рік зареєстровано 14440 звернень.
СТАРОСТИНСЬКІ ОКРУГИ КРАМАТОРСЬКА:
Вразливі категорії населення (малозабезпечені, багатодітні, люди з інвалідністю, ВПО), у Красноторському та Шабельківському старостинських округах, за 2023 рік отримали безкоштовні піч-буржуйки у кількості – 1975 шт. Також у селі Привілля 15 сімей отримали нові газові плити. Було оброблено та погоджено понад 600 пакетів документів для отримання деревини паливної.
В старостинських округах фахівцями надавалась допомога в оформленні та реєстрації пакетів документів на отримання грошової допомоги за пошкоджене майно в наслідок агресії російської федерації:
- Ясногірський старостинський округ – 114 пошкоджених домогосподарств;
- Красноторський старостинський округ – 113 пошкоджених домогосподарств;
- Біленьківський старостинський округ – 180 пошкоджених домогосподарств.
На всіх старостинських округах було залучено 55 працівників по суспільно корисним роботам, які підтримують задовільний санітарний стан на територіях населених пунктів.
ОСВІТА:
У 2023 році було проведено оптимізацію шкільної мережі шляхом реорганізації закладів загальної середньої освіти.
Протягом року початкову, загальну середню освіту в місті забезпечувало 25 закладів загальної середньої освіти: в їх числі нові (реорганізовані) заклади: ОЗЗСО «Успіх», ОЗЗСО «Академічний», ОЗЗСО «Лідер». В них навчалось 15577 учнів. Діяльність 35 закладів дошкільної освіти та 2 закладів позашкільної освіти призупинено через безпекову ситуацію з 1 вересня 2022р., у зв’язку з неможливістю проведення дистанційних занять з вихованцями закладу.
В закладах загальної середньої освіти станом на 31.12.2023 навчалось 14003 учня, з них за кордон евакуйовано 4785 учнів (34,19%), до більш безпечних регіонів України 4407 учнів (31,47%), залишається в громаді 4508 учнів (32,19%);
В закладах загальної середньої освіти станом на 31.12.2023 працювало 1032 педагогічних працівників, з них за кордон евакуйовано 124 особи (12,01%), до більш безпечних регіонів України 576 осіб (55,83%), залишається в громаді 331 особа (32,07%).
Навчальний процес проходить в дистанційній формі з використанням сучасних інформаційних технологій. Цей формат передбачає синхронну та/або асинхронну взаємодію вчителя та учнів під час занять. Управлінням освіти у співпраці з департаментом освіти Донецької ОДА за підтримки МОН України та міжнародних партнерів (UNICEF, KOIKA та UNDP) було залучено допомогу у вигляді комп’ютерної техніки для учителів та учнів міста. За рік було отримано та видано у користування 805 ноутбуків.
Станом на 31.12.2023 року, кількість вихованців закладів дошкільної освіти складає 2437 дітей, що на 35,5% менше ніж торік, і є половиною від довоєнної кількості здобувачів дошкільної освіти.
Відповідно, знизився у 2023 році і відсоток охоплення дітей дошкільного віку до 46,5%.
Причинами такого різкого зниження показників, у першу чергу, є високий рівень евакуації здобувачів дошкільної освіти, а також, пов’язані з безпековою ситуацією, зменшення народжуваності та загальної чисельності дитячого населення у місті. З іншого боку, відбулося відрахування з дошкільних установ дітей старшого дошкільного віку для зарахування до закладів загальної середньої освіти у зв’язку із досягненням шкільного віку. Крім того, у зв’язку з призупиненням освітнього процесу, вже другий рік поспіль не відбувається прийом дітей до закладів дошкільної освіти.
Наразі, на обліку для зарахування до закладів дошкільної освіти знаходяться 1555 дітей від 1 до 6 (7) років.
На виконання міської цільової програми «Програма розвитку освіти на території м.Краматорська на 2021-2024 роки» та з метою психологічної підтримки, стимулювання обдарованої молоді та заохочення наставників преміями міської ради були нагороджені учні закладів загальної середньої освіти м. Краматорська, які отримали 200 балів з НМТ, а також їх наставники за якісну підготовку.
Всього було нагороджено – 13 випускників (з них отримали 200 балів з двох предметів – 2 учні; 200 балів з одного предмету – 11 учнів) та 10 наставників.
Учні, які склали один предмет з НМТ на 200 балів отримали грошову винагороду в розмірі 20 тис.грн, два предмети – 40 тис.грн. Наставникам було сплачено по 20 тис.грн за кожного підготовленого учня, який набрав 200 балів.
Розроблено Програму підтримки учнів, випускників закладів загальної середньої освіти міста, які вступають до закладів вищої освіти міста Краматорська. Відповідно до цієї програми учні отримали можливість за рахунок місцевого бюджету здобути ступінь «Бакалавр» у ЗВО міста.
Спільно з управлінням з гуманітарних питань було створено інтернет–портал «Небесне військо Краматорська», метою якого є увічнення пам’яті всіх загиблих. Це Інтернет-портал про долі Героїв та спогади рідних.
У 2023 році була продовжена робота щодо оздоровлення та відпочинку здобувачів освіти м. Краматорська у таборах, які були переміщені до безпечних регіонів України:
- в санаторно-оздоровчому центрі соціальної реабілітації «Смарагдове місто», який знаходиться у Хмельницькій області – оздоровилися 52 дитини (з них 46 дітей, що мають статус ВПО);
- в КП «Обласний дитячо-молодіжний санаторно-оздоровчий комплекс «Перлина Донеччини», зареєстрований у Закарпатській області санаторій «Карпати» – оздоровилися 264 дитини зі статусом ВПО;
- у проєкті «Пізнаємо Львівщину» взяли участь 69 дітей, відвідали м. Сокаль та оздоровилися на базі Сокальської санаторної школи;
- у дитячому медичному центрі психологічної реабілітації «Джерело», який знаходиться у м. Київ, оздоровилися 41 дитина (з них 29 дітей, що мають статус ВПО).
З початку військової агресії російської федерації проти України з 24.02.2022 по грудень 2023 р у Краматорську було пошкоджено 38 закладів освіти з них 3 – зруйновано (ЗОШ № 1, ЗОШ № 23, ЗОШ № 15).
Наразі за кошти міського бюджету та за кошти інших джерел у 14 закладах освіти проведено капітальні та поточні ремонти по аварійно відновлювальним роботам з ліквідації наслідків бойових дій(збройної агресії російської федерації).
Управлінням освіти було отримані 3 модульні мобільні котельні від донорів, на які вже в наявності експертні звіти, планується реалізація цих проєктів у 2024 році.
Також отримано 5 блочно-модульних твердопаливних котелень від Tetra Tech ES, Inc., планується у 2024 році розробка ПКД та реалізація цих проєктів.
КУЛЬТУРА:
У 2023 році визначено лауреатами щорічної разової премії Краматорської міської ради у сфері культури та мистецтва «Обдарованість» 30 дітей,які показали високі досягнення на мистецьких фестивалях, конкурсах міжнародного та всеукраїнського рівнів.
Лауреатами щорічної разової премії «За вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва міста Краматорськ» стали 12 наставників – викладачів, які завдяки своїй педагогічній майстерності, таланту підготували переможців міжнародних та всеукраїнських конкурсів, фестивалів.
З бюджету міста було виплачено зазначених премій на загальну суму 390 тис.грн.
Було започатковано виплату особам, які відзначені званням «Почесний громадянин міста Краматорська», разової матеріальної допомоги у розмірі 25 тис. грн у році присвоєння звання. Та особам, які вже відзначені званням «Почесний громадянин міста Краматорська» – щорічної матеріальної допомоги у розмірі 10 тис.грн.
Завдяки спільній праці Гуманітарного штабу КМР та неурядової гуманітарної організації Solidarites International 392 людини, з категорії ВПО отримали понад 2,6 млн грн.
У трьох мистецьких школах і художній школі навчається 1285 учнів. Навчання здійснюється дистанційно. Також у 2023 році 5 учнів мистецьких шкіл нашого міста стали володарями обласної щорічної творчої стипендії для талановитих дітей.
СПОРТ:
Краматорські спортсмени за 2023 рік вибороли:на чемпіонатах України:
на чемпіонатах України:
- 41 – золоту, 38 – срібних, 32 – бронзових медалей;
на чемпіонатах Європи:
- 13 – золотих, 16 – срібних, 4 – бронзових медалей;
на чемпіонатах світу:
- 10 – золотих, 9 – срібних, 5 – бронзових медалей;
на міжнародних змаганнях:
- 8 – золотих, 8 – срібних, 11 – бронзових медалей.
За 2023 рік краматорським спортсменам присвоєно:
- І спортивний розряд – 2 спортсмени;
- ІІІ спортивний розряд – 4 спортсмени;
- Спортивне звання “Кандидат у майстри спорту України” – 14 спортсменів.
З метою відзначення спортсменів, досягнення яких сприяють підвищенню авторитету міста, області та України, підтримки і стимулювання розвитку спорту вищих досягнень в місті, з метою відзначення переможців та призерів чемпіонатів та Кубків України, світу, Європи, інших головних міжнародних змагань з неолімпійських видів спорту морального і матеріального заохочення спортсменів для досягнення високих спортивних результатів, відповідно до порядку виплат одноразових грошових винагород спортсменам міста Краматорськ виплачено одноразові грошові винагороди з міського бюджету у сумі 512 тис. грн..
Всього за 2023 рік винагороду отримали 84 спортсмени з різних видів спорту.