Сьогодні мешканці отримують 22 362 гривень за 1 квадратний метр зруйнованого житла.
Мешканці будинку по вул. Миколи Леонтовича, 13 (кол. вул. Марата), який 1 лютого 2023 року зруйнували росіяни — продовжують отримувати сертифікати на придбання нового житла завдяки державній програмі "єВідновлення".
Про це повідомляє Відділ інформаційної політики міськради.
Після подання заяви в "Дії" про зруйноване майно комісія у Краматорську опрацювала документи та визначила суми компенсацій для власників 12 квартир (з 38).
Сьогодні мешканці отримують 22 362 гривень за 1 квадратний метр зруйнованого житла. Загальна сума до виплати за 12 квартир складає понад 16 мільйонів гривень.
Прийом заяв продовжується. Заявку можна подати в застосунку чи на порталі "Дія" або в паперовому вигляді у ЦНАПі (вул. Богдана Хмельницького, 8).
За консультаціями звертайтесь (тільки для мешканців Краматорської громади):
вул. В’ячеслава Чорновола (Маяковського), 24, кабінет 1.
з понеділка по пʼятницю, з 9 до 17 години;
у суботу з 8 до 12 години.
Телефондля довідок — 050-425-0999.
Довідково: участь у програмі єВідновлення доступна власникам житла на неокупованій території, або де не ведуться активні бойові дії.
ДО РЕЧІ
Загальна сума всіх погоджених виплат за програмою "єВідновлення" досягла майже 15 мільярдів гривень, а загальна кількість погоджених заяв становить 52,4 тисячі. Про це повідомила голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк.
За її словами, кількість заяв, за якими погодили виплату компенсації у випадку пошкодженого, а не знищеного житла, перевищила позначку у 50 тис. Це 60% від загальної кількості всіх поданих на цей вид компенсації заяв. Відсоток відмов становить 20%.
Народна депутат зауважила, що найчастіше заявники отримують відмови у п'яти випадках.
У першому випадку житло не підпадає під саму послугу, тобто воно не пошкоджене, а, наприклад, зруйноване. Тому ці заявки проходитимуть за іншою класифікацією – відшкодування за вщент знищені житлові об’єкти.
Друга причина – коли заявник подає недостовірну інформацію про пошкодження свого житла і його ступінь. Третьою причиною є те, що заявник сам відмовився від компенсації, адже очікує запуску наступних етапів програми.
Четвертою причиною відмови є те, що заява стосується місця загального користування, тобто пошкодженні, наприклад, спільний простір в багатоповерхівках.
П'ята – коли об'єкт нерухомого майна був вже відновлений коштом донорів/своїми силами та інше.
Також ще однією перешкодою під час отримання компенсації є випадок, коли нерухомість не зареєстрована у державному реєстрі речових прав. У цьому випадку нардепка радить якнайшвидше звернутися до нотаріуса і внести ці дані. Тоді навіть у разі втрати документів на житло, ця інформація буде в реєстрі, і її у будь-який момент можна буде отримати.
Також є випадки подання заяви про надання компенсації особою, яка не може бути отримувачем компенсації відповідно до Закону №2923-IX, яким регулюється порядок їх виплат.
Крім цього, в майбутньому відмовлятимуть у заявах, поданих пізніше, ніж один рік з моменту закінчення воєнного стану.