Аркадій Бабченко: «Росіяни готові віддати Донбас, але за Крим воюватимуть усі»

Крим має "сакральне" значення для росіян, за нього в Росії готові будуть боротися навіть опозиціонери. Таку думку в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловив воєнний журналіст Аркадій Бабченко, який емігрував із РФ 2017 року.

"Дивіться: Крим – це сакральна земля для росіян. Не в тому сенсі, що вона аж якась сакральна у їхній Росії. Ні. От Крим для них – це невід'ємна частина Росії. І напад на Крим вони сприйматимуть як напад на Росію. Напад на Крим для них буде тим самим, що напад на Бєлгород, на Пітер чи на матінку-Москву. Для них це не відрізнятиметься", – припустив журналіст.

Бабченко вважає, що ракетні удари по Криму, найімовірніше, не призведуть до різкої реакції в російському суспільстві, але сухопутна операція української армії може. Навіть більше, на його думку, це, ймовірно, суттєво підвищить ризик застосування Росією ядерної зброї.

"У разі сухопутної операції ми знову повертаємося до питання, а чи застосує [президент РФ Володимир] Путін ядерну зброю. Ось тут це питання виникає з новою силою. І я думаю, що ймовірність цього підвищується дуже-дуже сильно. Тому що за Крим вони дійсно будуть готові воювати вже всі. Вони готові віддати Донбас, вони кажуть, що "треба подружитися з Україною, піти з України, треба вивести звідти війська, те, що ми коїли в Бучі, – це погано", але за Крим вони готові будуть воювати справді всі. Надягнуть шинель, і, якщо в похід труба покличе – усі як один. Усі ліберали, опозиціонери", – сказав журналіст.

Він припустив, що за Крим боротиметься навіть російський опозиціонер Олексій Навальний, який зараз перебуває в колонії суворого режиму і часто потрапляє у штрафний ізолятор.

"Навальний збере в колонії загін штрафбатівців і піде захищати – яке там? – скріпне "російське місто Севастополь". Я вже забув формулювання, які там є. Але я б запропонував українському керівництву й українській армії все-таки дуже-дуже взяти до відома ймовірність переходу війни вже в ядерний режим. І вживати заходів для підтримання безпеки України вже з огляду на цю нову загрозу", – сказав Бабченко.

Він наголосив, що для росіян Крим – "єдина точка біфуркації". Втрату, наприклад, Херсона, на його думку, російська влада навіть не стане населенню пояснювати, Донбас "вони можуть віддати, програти, піти звідти".

"Це їх не колише абсолютно. Чує кішка, чиє м'ясо з'їла. Так? Прийшли – не вийшло – пішли. Та й чорт  із ним. Розмови про захист російських людей... Ну не смішіть мене. А от Крим – це для них сакральне. До того ж для всіх", – сказав Бабченко.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Оставить комментарий

Защитный код Обновить

Please publish modules in offcanvas position.