В небі над Україною з'явилося «криваве» північне сяйво

Як виглядає це неймовірне явище.

У небі над Україною з'явилося рідкисне явище - північне сяйво "Аврора".

say9

Мешканці багатьох областей діляться світлинами та не приховують, що видовище вражає.

say2

say7

Рідкісне явище можна помітити у небі над багатьма областями. Зокрема, про сяйво розповіли мешканці Київської, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької та Херсонської областей.

say3

say4

say6

Подекуди небо стало повністю червоним. А у деяких областях сяйво відіграє рожевими тонами. Виглядає це водночас магічно та моторошно.

Про те, чому полярне сяйво над Україною було криваво-червоним і чи стане це явище звичним для нас, розповів завідувач лабораторії Головної астрономічної обсерваторії НАН України Іван Крячко. 

say5

say8

"Зазвичай колір полярного сяйва зелено-червоний, тому червоне сяйво над окремими областями України - це майже типовий його колір. Його дає атомарний кисень", - каже науковець.

Астроном пояснив, що полярне сяйво з’являється через велику активність Сонця. Коли на ньому відбувається вибух, хмара частинок летить у міжпланетний космічний простір. Частина потрапляє у магнітосферу Землі, але магнітне поле більшість цих частинок відсіює, але деякі можуть проникати в атмосферу і збуджувати атоми газів - так з'являється сяйво. Іноді воно може доходити до широти Києва.

"Активність Сонця зростає поступово, а не одномоментно, тому воно нині вже суттєво активніше, ніж 5 років тому, але пік активності, згідно з прогнозами, буде в наступному році. Тому найближчим роком таких сяйв буде більше, але скільки точно сказати важко", - додає Крячко.

Фото із соціальних мереж

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.