На честь Зеленського назвали новий вид давніх морських істот

Польські палеонтологи назвали на честь президента України виявлений в Африці новий вид морської лілії, якій 150 мільйонів років.

Тварина отримала назву Ausichicrinites zelenskyyi "на честь шостого та чинного президента України Володимира Олександровича Зеленського за мужність та відвагу, виявлені у захисті вільної України", йдеться у статті на офіційному сайті Лондонського королівського товариства з розвитку знань про природу.

Один із видів стародавніх безхребетних тварин типу голкошкірих, які називають морськими ліліями, тепер має у своїй назві прізвище президента України Володимира Зеленського. Видовий епітет "зеленський" дали йому польські палеонтологи на чолі з Маріушем Саламоном з Інституту досліджень Землі.

Викопні останки виявили в Ефіопії. Це перший представник голкошкірого Юрського періоду, якого знайшли на африканському континенті. Останки добре збереглися: знайдена істота мала 10 довгих рук та гострі пазурі, схожі на щупальця, щоб хапатися за морське дно. Щоправда, тварина втратила одну з рук, очевидно, внаслідок нападу хижака. Сучасні голкошкірі відомі здатністю до регенерації та можуть швидко та повністю відновити втрачені кінцівки.

Ausichicrinites zelenskyyi демонструє ознаки відростання пошкодженої руки і є першим прикладом регенерації, задокументованої у викопної морської лілії.

Морські лілії - клас безхребетних тварин типу голкошкірих. Зустрічаються у всіх регіонах Світового океану, включаючи арктичні та антарктичні води. Розміри істот коливаються від кількох сантиметрів до 2,5 метрів. Живуть виключно у солоній воді.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.