Якою має бути сучасна сантехніка, щоб називатись гігієнічною та простою у догляді? Це запитання часто чують менеджери магазину сантехніки https://www.santechshara.ua/ СантехШара.
Ми це з'ясуємо на прикладі унітаза та змішувачів — приладів, які найчастіше використовуються у санвузлі. Ви дізнаєтесь про матеріали та технології, які бережуть здоров'я і час на прибиранні.
3 ознаки гігієнічного унітаза
Вам потрібен унітаз, за яким просто доглядати? Запам'ятайте ці ознаки:
- Він виготовлений із фарфору, а його поверхня відштовхує бруд;
- Не має обідка, але має круговий турбозмив;
- Оснащений біде, або кришкою-біде.
Фарфор вважається найміцнішим та найгігієнічнішим видом кераміки. Він не має пор, тому не вбирає вологу, бруд та бактерії. Фарфорові чаші покривають шаром сантехнічної глазурі, яка робить матеріал ще стійкішим до вологи та забруднень. Провідні виробники сантехніки додатково покривають чаші речовинами, які відштовхують бруд. Кожен виробник має власну назву такого покриття. Усі вони роблять поверхню настільки гладкою, що бруд та вода миттєво сковзають донизу, не лишаючи слідів.
Найбільше бактерій збирається під обідком чаші, адже туди неможливо дістатись йоржиком. Моделі без обідка позбавлені цього недоліку, а ще за ними простіше доглядати. Гігієнічність унітаза також залежить від системи змиву. Зустрічні потоки води підіймають у повітря часточки бруду, збільшуючи бактеріальний фон приміщення. Тому ми радимо обирати чаші із круговою системою змиву, яку ще називають тайфун чи турбо. Важливо перед змиванням закривати кришку, щоб менше бактерій потрапило у повітря.
З позиції особистої гігієни найкращими вважають унітази з функцією біде, або їх аналоги — кришки-біде. Обидва варіанти мають вбудовану у корпус форсунку, яка виїжджає для гігієнічних процедур. Форсунки герметично закриваються у корпусі, омиваються перед використанням, тому є практично стерильними. Система вбудованого біде зручна для чоловіків та жінок, адже форсунка працює у декількох режимах, міняючи кут нахилу та інтенсивність потоку. Найсучасніші унітази з функцією біде регулюються за допомогою додатку на смартфоні.
Обирайте практичний змішувач
Змішувач є найпопулярнішим елементом сантехніки, до якого ми доторкаємось десятки разів на день. Хромовані моделі з дзеркальним покриттям, або чорні крани доводиться постійно натирати, адже на їх поверхні помітні усі забруднення. Найпрактичнішими вважаються крани зі шліфованою поверхнею, або імітацією нержавіючої сталі. Глянцеві поверхні будь-якого кольору ніби підкреслюють плями та відбитки пальців.
Зважайте на спосіб встановлення. Звичні вертикальні змішувачі контактують з водою, тому з часом покриваються вапняковим нальотом. Настінні моделі, які кріпляться горизонтально до стіни, значно менше забруднюються. Також радимо переглянути крани із безконтактним вмиканням, які оснащенні датчиком руху чи фотоелементом. Вони реагують на піднесення руки та автоматично подають воду заданої температури. Це найкращі моделі для дитячих та гостьових ванних кімнат.