Вчені ставлять під сумнів майбутнє гірськолижного туризму в Європі

Більша частина курортів зіштовхнеться з дефіцитом снігу, у разі, якщо середня температура на Землі зросте на 2 градуси за Цельсієм.

Гірськолижний туризм, який є важливою складовою економіки гірських регіонів Європи, зіштовхнеться з нестачею або відсутністю снігу, якщо середня температура на Землі зросте хоча б на 2 градуси за Цельсієм.

Про це йдеться в дослідженні, яке оприлюднило видання Nature Climate Change.

Більша частина курортів зіштовхнеться з дефіцитом снігу, у разі, якщо середня температура на Землі зросте на 2 градуси за Цельсієм. А якщо середня температура збільшиться на 4 градуси за Цельсієм, проблема дефіциту снігу торкнеться 98% курортів.

Учені в дослідженні зазначають, що гірськолижний туризм є важливою складовою економіки гірських регіонів Європи. Так, у європейських країнах розташовано близько половини всіх курортів для любителів гірських лиж і сноубордів. Ця галузь у Європі оцінюється в більш ніж $32 млрд, згідно з авторами цієї роботи.

Дослідники попереджають, що виробництво штучного снігу зможе лише частково розв'язати проблему нестачі снігу, а цей процес призводитиме до збільшення викидів вуглекислого газу, що призводять до нагрівання Землі.

Вчені під час своєї роботи проаналізували 2,2 тис. курортів, розташованих від Ісландії до Туреччини, і моделювали можливі ситуації.

Останні декілька років багато європейських країн стикаються з надзвичайно спекотним літом, метеорологи фіксують рекордні температурні значення.

У 2022 році напередодні новорічних свят багато гірськолижних курортів, зокрема у Франції та Швейцарії, працювали з обмеженнями через нестачу снігу.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.