NASA вперше доставило на Землю зразки астероїда

Місія тривала сім років

Перші в історії NASA зразки астероїда з далекого космосу повернули на Землю, зонд OSIRIS-REx приземлився на території Юти, повідомляє Space.com.

Команди NASA та ВПС США 24 вересня на випробувальному полігоні армії США Дагвей у посушливій пустелі штату Юта успішно вилучили космічну капсулу зі зразками астероїда Бенну, взяті космічним кораблем OSIRIS-REx у 2020 році. Це вперше, коли космічний апарат зміг взяти зразки астероїда та доставити їх на Землю.

Шлях до астероїда зайняв 6,2 мільярда кілометрів. Під час повернення зонд OSIRIS-REx випустив капсулу для повернення зразків, перебуваючи приблизно на висоті 101 000 км над Землею. Капсула містить близько 250 грамів каменів та іншого матеріалу з Бенну. Порода має допомогти відповісти на деякі з найбільш гострих питань вчених про походження життя на Землі та перші дні Сонячної системи.

"Тачдаун для науки! – сказав Джим Гарвін, головний науковий співробітник Центру космічних польотів NASA Goddard з місця посадки під час прямого ефіру. – Вперше в історії ми привезли додому смаколики з такого об’єкта. Це так здорово, і ми всі зітхнули з полегшенням".

На Землі капсулу та територію навколо неї було досліджено, щоб переконатися, що членам команди OSIRIS-REx і персоналу буде безпечно наблизитись та оглянути капсулу. Попереднє обстеження евакуаційними групами показало, що капсула не зазнала жодних пошкоджень під час посадки. Далі капсулу вертольотом доставили до спеціальног простору, де її відкриють не раніше 26 вересня. Потім ємність з породою підготують до транспортування і доставлять до Космічного центру Джонсона у Г’юстоні, штат Техас. Там її дослідять у новоствореному підрозділі агентства з дослідження астроматеріалів та дослідницької науки (ARES).

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.