HIMARS передають ЗСУ, але без балістичних ATACMS

На що здатні високоточні ракети GMRLS.

Ситуація з передачею Україні універсальних пускових платформ HIMARS та/або M270 набуває контурів для розуміння того, в якій саме конфігурації будуть передані ЗСУ ці системи. Після всіх ознак, що постачання цих пускових відбудеться, певну розгубленість вніс особисто президент США Джо Байден.

"Ми не будемо надсилати Україні ракетні системи, які можуть завдати удару по території Росії", - сказав Байден журналістам 30 травня.

Але доволі швидко з'явилась уточнююча інформація від функціонерів у Вашингтоні, зокрема від співголови міжнародної робочої групи із санкцій проти РФ Майкла Макфола. Який повідомив, що мова йде лише про рішення не передавати найбільш далекобійні ракети до HIMARS та/або M270. Цю ж інформацію повідомляє цілий ряд західних ЗМІ з посиланням на власні джерела в уряді.

Тобто можливо з певною долею впевненості говорити, про передачу Україні високоточних реактивних ракет сімейства GMRLS: M30 та M31, які б'ють на відстань до 70 км. Головна різниця між цими ракетами у бойовій частині, M30 містить касетну бойову частину на 404 субелементи M85 DPICM, а M31 - 90-кг фугасну бойову частину.

Варто зазначити, що такі боєприпаси не є дефіцитними, бо ще на початку 2021 року виробник ракет Lockheed Martin повідомив, що передав армії США 50-тисячний боєприпас GMRLS.

Зазначимо, що GMRLS будуть вкрай необхідними для рішення цілого спектру задач, який у ЗСУ могли реалізувати виключно такі системи, як "Вільха". Але проблема української розробки в тому, що кількість пускових була обмежена, а ракет з кожним запуском не становилось більше.

Особливо, якщо врахувати, що колишній головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак у листопаді 2020 року кинув фразу, що на складах знаходиться 98 ракет, а їх закупівля не ведеться, бо потреба в них не є першочерговою. Тоді ця фраза викликала бурю критики, бо фактичний запас ракет становив лише вісім повних залпів однієї пускової установки, але не відомо чи вплинула вона на розширення замовлення додаткових ракет.

У будь-якому випадку тепер ці задачі почне виконувати ракети GMRLS, дефіциту яких, судячи з усього немає. І це дозволить говорити про можливість знищення передових логістичних баз, центрів зв'язку, регулярним ударам по штабах, місцях скупчення військової техніки РФ, а також їх активного використання в умовах контрбатарейної боротьби.

Джерело: Defense Express 

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.