Держдума дозволила уряду обмежувати доступ до статистики Росстату

До неї відносяться дані про ВВП, населення та ціни на товари.

Держдума Росії прийняла у другому та третьому читаннях поправку, яка наділяє уряд правом на власний розсуд призупиняти надання та розповсюдження офіційної статистичної інформації в Росії.

Документ опубліковано на сайті системи забезпечення законодавчої діяльності. "Рішеннями уряду РФ про актуалізацію (про коригування) федерального плану статистичних робіт можуть встановлюватися особливості доступу до офіційної статистичної інформації, у тому числі в частині тимчасового призупинення її надання та розповсюдження", - йдеться в ньому.

Йдеться про право уряду обмежувати доступ до статистики Росстату. Згідно з чинним законодавством, офіційна статистична інформація за деякими винятками є загальнодоступною і може поширюватися публічно.

Поправку було внесено групою депутатів на чолі з керівником думського комітету з економічної політики Максимом Топіліним до урядового законопроекту про особливості статистичного обліку на анексованих територіях України — самопроголошених ДНР, ЛНР, Херсонській та Запорізькій областях. Її запропонували до другого читання проекту закону.

Федеральний план статистичних робіт передбачає дослідження підсумків перепису населення, дані про ВВП, підприємницьку діяльність, споживання основних продуктів харчування, товари та послуги та ціни на них, а також інші відомості. Цей план опубліковано на сайті Росстату.

Після російського вторгнення в Україну відомства РФ призупинили публікацію даних, за якими можна судити про ситуацію в економіці. У тому числі інформацію щодо імпорту та експорту, дані про зовнішню торгівлю та видобуток нафти. Крім того, влада РФ визнала державною таємницею відомості про розміри золотого запасу та валютних резервів.

Джерело: "Медуза"

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.