У Тамбовській області затримано колишнього військового, який відмовляв своїх вихованців вирушати на війну в Україну

«Зберіть у купу свої мізки і подумайте про те, частиною чого ви будете. У чому ви збираєтеся брати участь, кого ви збираєтеся і чого звільняти?» - сказав він.

Колишнього військовослужбовця з Тамбова Олега Борисенка, який відмовляв своїх вихованців вирушати воювати в Україну, заарештували на 15 діб. Про це повідомив телеграм-канал «Твердий знак Тамбов» із посиланням на його сина Дмитра Борисенка.

За словами сина військового, причиною затримання став неоплачений вчасно штраф за перехід дороги в недозволеному місці.

Раніше проти Олега Борисенка порушили кримінальну справу щодо повторної «дискредитації» російської армії (ч. 1 ст. 280.3 КК). Як Борисенко розповів у своєму відеозверненні, цьому передував обшук. Що саме стало приводом для кримінальної справи, невідомо. Також у цьому відео він звернувся до своїх колишніх курсантів та закликав їх не їхати на війну до України.

«Зберіть у купу свої мізки і подумайте про те, частиною чого ви будете. У чому ви збираєтеся брати участь, кого ви збираєтеся і чого звільняти?» - сказав він.

ВІДЕО

У травні 2022 року військового оштрафували на 30 тисяч рублів за статтею про «дискредитацію» армії (ч. 1 ст. 20.3.3 КоАП) через наклейку з перекресленою літерою Z на його автомобілі. Борисенко не визнав свою провину і пояснив, що нітрохи ніяк не відноситься до ЗС РФ і схожа на нацистську символіку.

У 2000-х Олег Борисенко започаткував молодіжний військово-патріотичний клуб «Російський». 2005 року він пішов на вибори до Держдуми як самовисуванець і набрав 8% голосів. Також він воював у Чечні, Сирії та Україні у 2014 році.

Джерело: "Новая газета Европа"

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.