Україна отримає ще п'ять батарей ЗРК Patriot

Виробництво Patriot збільшується, прискорюються й технологічні цикли виробництва ЗРК та протиракет MSE, тому Україна цілком може отримати вкрай необхідні комплекси значно раніше, ніж очікувалось.

Те що кількість зенітних ракетних комплексів Patriot для України, завдяки підтримці союзників, збільшуватиметься було абсолютно логічним. Й гендиректор Raytheon Technologies, яка є розробником та виробником цих ЗРК, Грегорі Гейз, повідомив, що компанія має поставити п'ять батарей Patriot до України.

Строк постачання комплексів на посилення ЗСУ - до кінця 2024 року, цитує очільника Raytheon видання Wall Street Journal. У публікації також зазначено, що навіть у самій компанії були вкрай приємно здивовані ефективністю комплексу, який показав надвисоку ефективність в умовах реальних бойових дій.

Більше того, зазначається доволі цікава інформація, що Україна попрацювала з програмним забезпеченням Patriot для того, щоб він міг збивати гіперзвукові балістичні ракети. 

Водночас Raytheon Technologie працює й над збільшенням одночасної кількості виробництва ЗРК, так й над прискоренням технологічних циклів виробництва, який зараз становить 2 роки. Зокрема виробництво збільшується до 12 батарей на рік. Й звісно це пов'язано не тільки з Україною, а з розширенням попиту на Patriot загалом у світі, особливо після першого використання версії PAC-3 під час реальних бойових дій, особливо в умовах протистояння російському озброєнню.

Й в цих умовах оголошені строки отримання Україною одразу п'яти батарей Patriot протягом найближчих 1,5 року виглядають більш ніж стислими. Варто зазначити, що Румунія та Швеція чекали на першу батарею три роки, Польща - чотири роки.

patriot2

Паралельно з прискоренням робіт над випуском самих батарей Patriot робота йде й у напряму збільшення випуску протиракет MSE, чим займається Lockheed Martin. Зокрема наразі кількісний показник виробництва протиракет становить 450 одиниць на рік. А у планах компанії довести кількість до 550 одиниць на рік протягом наступних трьох років. Тобто збільшити MSE виробництво на 20% до 2026 року.

Окрім того, збільшується й виробництво ракет GEM-T для перехоплення аеродинамічних цілей, зокрема за рахунок потужностей європейської MBDA.

Для розуміння на скільки це багато чи мало зазначимо, що одна батарея Patriot складається з однієї РЛС, командного пункту, машин забезпечення та 6-8 пускових (опціонально може бути менше). Кожна пускова може бути озброєна до 16 протиракет MSE або 4 GEM-T. Й за максимальною кількістю пускових у батареї повний залп MSE складає 128 одиниць.

При цьому зазвичай на перехоплення однієї балістичної цілі з Patriot одночасно запускається дві протиракети, що пов'язано із гарантуванням перехоплення. Також треба враховувати й вартість протиракети MSE, яка наразі, за даними видання, складає близько 4 млн доларів.

Джерело: DEFENSE EXPRESS

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.