У МЕА прогнозують «початок кінця» ери викопного палива

Споживання нафти, газу і вугілля почне скорочуватися цього десятиліття через зростання відновлюваної енергії та поширення електромобілів.

Світ перебуває на "початку кінця" ери викопного палива, оскільки попит на нафту, природний газ і вугілля досягне свого піка вже цього десятиліття. Про це 12 вересня повідомила газета Financial Times з посиланням на прогноз Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

Зазначається, що споживання трьох основних видів викопного палива почне скорочуватися через швидке зростання відновлюваної енергії та поширення електромобілів.

"Ми є свідками початку кінця ери викопного палива, і ми повинні підготуватися до наступної ери. Це показує, що кліматична політика працює", - наголосив виконавчий директор МЕА Фатіх Бірол, коментуючи звіт про перспективи світової енергетики, який опублікують наступного місяця.

У колонці для Financial Times він привітав "історичний поворотний момент", водночас закликавши політиків зробити більше для прискорення енергетичного переходу та скорочення викидів.

Уряди в усьому світі збільшили інвестиції у відновлювані джерела енергії у відповідь на зміну клімату та енергетичну кризу, викликану повномасштабним вторгненням Росії в Україну, але багато хто зіткнувся з негативною реакцією у суспільстві через зростання цін.

За словами Бірола, нафтові та газові компанії, які не погоджуються з прогнозами МЕА, можуть маніпулювати суспільною думкою або просто неправильно оцінювати ринок.

"Нові великомасштабні проекти використання викопного палива несуть не тільки значні кліматичні ризики, але й значні фінансові ризики", - попередив Бірол.

Глава МЕА додав, що ситуація вимагає від світових урядів значно сильніших і швидших політичних дій.

"Ми очікуємо, що в середині цього десятиліття глобальні викиди досягнуть піка, але до досягнення наших кліматичних цілей ще далеко, навіть за умови додаткової політики... Ми можемо пришвидшити цей процес... Це в наших руках", - підкреслив він.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.