Споживання нафти, газу і вугілля почне скорочуватися цього десятиліття через зростання відновлюваної енергії та поширення електромобілів.
Світ перебуває на "початку кінця" ери викопного палива, оскільки попит на нафту, природний газ і вугілля досягне свого піка вже цього десятиліття. Про це 12 вересня повідомила газета Financial Times з посиланням на прогноз Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).
Зазначається, що споживання трьох основних видів викопного палива почне скорочуватися через швидке зростання відновлюваної енергії та поширення електромобілів.
"Ми є свідками початку кінця ери викопного палива, і ми повинні підготуватися до наступної ери. Це показує, що кліматична політика працює", - наголосив виконавчий директор МЕА Фатіх Бірол, коментуючи звіт про перспективи світової енергетики, який опублікують наступного місяця.
У колонці для Financial Times він привітав "історичний поворотний момент", водночас закликавши політиків зробити більше для прискорення енергетичного переходу та скорочення викидів.
Уряди в усьому світі збільшили інвестиції у відновлювані джерела енергії у відповідь на зміну клімату та енергетичну кризу, викликану повномасштабним вторгненням Росії в Україну, але багато хто зіткнувся з негативною реакцією у суспільстві через зростання цін.
За словами Бірола, нафтові та газові компанії, які не погоджуються з прогнозами МЕА, можуть маніпулювати суспільною думкою або просто неправильно оцінювати ринок.
"Нові великомасштабні проекти використання викопного палива несуть не тільки значні кліматичні ризики, але й значні фінансові ризики", - попередив Бірол.
Глава МЕА додав, що ситуація вимагає від світових урядів значно сильніших і швидших політичних дій.
"Ми очікуємо, що в середині цього десятиліття глобальні викиди досягнуть піка, але до досягнення наших кліматичних цілей ще далеко, навіть за умови додаткової політики... Ми можемо пришвидшити цей процес... Це в наших руках", - підкреслив він.