«Якого біса ми чекаємо?»

Борис Джонсон дорікнув Великій Британії і союзникам через зволікання з допомогою Україні.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон різко розкритикував уряд своєї країни, закликавши офіційний Лондон та союзників терміново надати Україні більше озброєнь, зокрема й далекобійні ракети.

Про це він написав у колонці для видання The Spectator.

Джонсон закликав надати українцям переносні зенітно-ракетні комплекси для знищення російських гелікоптерів, системи ППО Patriot, щоб захищатись від нападу з повітря, і більш далекобійну артилерію, щоб знищити російські позиції, зокрема ATACMS, ракетні системи великої дальності, які досі не надали США, і більше ракетних систем Storm Shadow, які виявилися надзвичайно ефективними.

При цьому колишній прем’єр заявив, що якщо західні країни якнайшвидше нададуть максимум військової підтримки, то користь від такого кроку значно перевищить відносно стандартні витрати. “Я запитував це раніше і запитую знову: чого в біса ми чекаємо?” – написав Джонсон.

За словами ексурядовця, українці хочуть не теплих слів, а “зброї, щоб довести справу до кінця”, тож він не розуміє зволікання союзників. “Чому ми завжди такі повільні? Як ми можемо дивитися цим людям в очі і пояснювати затримку? Протягом усієї цієї війни ми недооцінювали українців і переоцінювали Путіна, і ми робимо те саме сьогодні”, – зазначив Джонсон.

Він розповів, як відвідав реабілітаційний центр з пораненими українськими військовими, і наголосив: ні бійців, ні українців жодним чином не переконаєш скласти зброю. Як запевняє Джонсона, він не побачив “ані найменшого послаблення рішучості”.

Джонсон заявив, що протягом війни Захід недооцінював українців і переоцінював диктатора Володимир Путіна – “і ми робимо те ж саме сьогодні”. Експрем’єр переконаний: якщо ЗСУ не зможуть вийти до стратегічно важливого Мелітополя цього року, то зроблять це наступного.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.