На росії суд розглядатиме позов про визнання ЛГБТ «екстремістською організацією»

5 грудня минулого року на росії набув чинності закон про заборону «пропаганди ЛГБТ».

Міністерство юстиції росії подало до суду позов про визнання «міжнародного громадського руху ЛГБТ» «екстремістською організацією» та її заборону. Про це, з посиланням на сайт відомства, повідомляє видання "Новая газета Европа".

«У діяльності ЛГБТ-руху, що функціонує на території російської федерації <…> виявлено різні ознаки та прояви екстремістської спрямованості, у тому числі порушення соціальної та релігійної ворожнечі», — йдеться у прес-релізі.

Як саме «ЛГБТ-рух» порушує соціальну та релігійну ворожнечу — не уточнюється. Невідомо також, що мається на увазі під міжнародним громадським рухом ЛГБТ.

Розгляд за позовом призначено на 30 листопада. Воно проходитиме у Верховному суді росії.

13 листопада делегація з рф представила на засіданні робочої групи Ради СПЛ ООН у Женеві доповідь про заходи щодо захисту прав людини в росії. Його зачитував заступник голови Мін'юсту Андрій Логінов. У документі, зокрема, йшлося про те, що в росії немає дискримінації ЛГБТ-людей.

«У росії і на рівні Конституції, і в усьому законодавстві заборонено дискримінацію за принципом сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, як і будь-яку іншу дискримінацію. А права ЛГБТ-громадян у росії захищені відповідними законодавчими актами», - говорив Логінов перед ООН.

5 грудня минулого року на росії набув чинності закон про заборону «пропаганди ЛГБТ». Він поширюється як у дітей, і на дорослих. Текст документа передбачає заборону «пропаганди» «нетрадиційних відносин», педофілії, зміни статі в інтернеті, ЗМІ, книгах, кіно та рекламі. За перший місяць після початку дії закону Роскомнагляд із грудня заблокував понад 300 сайтів із ЛГБТ-пропагандою.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.