У росії планують засекретити інформацію про причини блокувань сайтів та заблокують усі VPN-сервіси

Свобода слова та інформації в країні рабів не потрібні.

"Роскомнагляд" планує засекретити відомості про підстави блокування сайтів. Про це повідомляє видання «Комерсант».

Відомство пропонує скасувати пункт, за яким користувачі мають можливість перевіряти факт наявності вимог Генпрокуратури про необхідність видалити контент. За новими правилами оператори також зможуть не публікувати на сторінках-заглушках підстави блокування.

Крім цього, з інформації про блокування відомство пропонує прибрати дату та реєстраційний номер вимоги прокурора.

Опитані виданням експерти вважають, що становище наказу серйозно вплине на громадський моніторинг за блокуваннями. Хостинг-провайдери вважають, що зміни ускладнять адміністрування обмежень доступу до сайтів.

Крім того, з 1 березня 2024 року "Роскомнагляд" планує блокувати усі VPN-сервіси в країні.

рф входить до трійки світових лідерів за кількістю завантажень додатків, що дозволяють обходити блокування.

Кремль з початку повномасштабного вторгнення в Україну вніс до чорного списку десятки ресурсів, начебто загрозу для держбезпеки. А за допомогою VPN людям вдавалося відвідувати заблоковані майданчики. Заборона ресурсу може призвести до економічного колапсу в рф, - повідомляє FREEДОМ.

Так, VPN став ворогом держбезпеки у росії. І сервіси, за словами російських чиновників, блокуватимуть уже через кілька місяців.

"З 1 березня 2024 року набуде чинності наказ, згідно з яким VPN-сервіси, що надають доступ на заборонені в росії сайти, будуть заблоковані Роскомнаглядом у всіх маркетах", - повідомив заступник голови ради з розвитку цифрової економіки при Раді Федерації Артем Шейкін.

Чиновник уточнив, що йдеться про VPN-сервіси, які забезпечують доступ, наприклад, до соціальних мереж Instagram, Facebook, а також YouTube. На думку російської влади, обмежити доступ до цих платформ особливо важливо.

“Припинить працювати все. Гірше працюватиме як мінімум. Це теж загрожує економічними втратами, тому що якісь сервіси перестануть працювати, це загрожує технологічними катастрофами, перебоями в транспорті і всім що завгодно. Це серйозна така річ”, – заявив голова “Товариства захисту інтернету” Михайло Климарьов.

Тому влада може піти іншим шляхом. І щоб не забороняти VPN, ввести м'яку цензуру.

Експерти вважають, що особливий контроль над інтернетом у росії буде встановлений напередодні президентських виборів у березні 2024 року.

 

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.