Придністров'я звернулося до росії по «допомогу»

З'їзд про депутатів невизнаного Придністров'я прийняв звернення до Росії з проханням "захисту від тиску Молдови", звернувшись також до низки міжнародних організацій.

Влада невизнаного Придністров’я офіційно звернулася до росії "за допомогою". Відповідну декларацію ухвалив з’їзд "депутатів усіх рівнів" в середу, 28 лютого.

Причиною звернення депутати ПМР називають "економічну блокаду з боку Молдови". Також прийнято звернення до міжнародних організацій із проханням про сприяння діалогу Придністров’я з Молдовою.

"Прийняти звернення на адресу Ради Федерації та Державної думи рф з проханням про реалізацію заходів щодо захисту Придністров’я в умовах посилення тиску Молдови з урахуванням факту постійного проживання на території Придністровської Молдавської Республіки понад 220 тисяч громадян росії та унікального позитивного досвіду російської миротворчості на Дністрі, а також статусу гаранта та посередника у переговорному процесі", - йдеться у резолюції, яку раніше опублікували ЗМІ.

tass2

Реакція

В уряді Молдови вважають, що з'їзд придністровських "депутатів" та його рішення не створюють загрози ескалації та дестабілізації, з такою заявою виступив речник уряду Молдови Даніел Воде.

Воде назвав з'їзд у Тирасполі чисто пропагандистською подією, "хитрощом, який не заслуговує на прямі трансляції іноземних журналістів і напружених заголовків".

"Ця подія спланована тими, хто знаходиться по лівий бік Дністра, і Кремлем. Ми не бачимо небезпеки дестабілізації. Ми дуже уважно слідкуємо і повторюємо, що цей регіон також хоче миру та безпеки", – наголосив Даніел Воде.

Він додав жартома, що єдиною "напругою" дня в середу є похмура погода.

***

Прохання невизнаного Придністров’я до росії про "захист" від Молдови не було тим результатом, на який чекав Кремль. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов.

Він нагадав, що чутки про прохання "Придністровської Молдавської Республіки" до росії щодо приєднання не підтвердилися, як про це раніше заявляли в розвідці.

"Сьогодні, враховуючи ситуацію в "ПМР", нічого не сталося. росія не отримала бажаного результату. У даній ситуації їхні потуги і політичні, і інформаційні - зазнали поразки", - сказав Юсов.

Представник ГУР зазначив, що активна кампанія дезінформації щодо планів Придністров'я просити президента Володимира Путіна про приєднання до росії свідчить про те, що "була зацікавлена сторона".

"Коли ми говоримо про Молдову та Україну, то зрозуміло, хто ця сторона", - додав Юсов.

Представник ГУР зазначив, що депутати Придністров'я звернулися і до європейських інститутів. Це було зроблено "у багатовекторному стилі". Така дія сама по собі "красномовний факт", вважає Юсов.

***

Міністерство закордонних справ росії у відповідь на звернення "з’їзду депутатів" Придністров’я заявило, що у Москві "уважно" розглядають усі прохання цього невизнаного регіону.

Про це повідомила російська пропагандистська агенція ТАСС

"Захист інтересів жителів Придністров'я, наших співвітчизників – один із пріоритетів. Усі прохання завжди з увагою розглядаються російськими профільними відомствами", - йдеться у заяві.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.