Європарламент відмовився схвалити фінансування Ради ЄС, доки Україні не дадуть нові Patriot

Євродепутат Гі Верхофстадт запропонував відмовити у фінансуванні Європейської ради, поки Patriot не будуть виділені. Його слова зустріли оплесками.

Європарламент відмовився схвалити рішення щодо фінансування Ради ЄС через неспроможність країн блоку забезпечити Україну додатковими зенітними системами Patriot. Про це стало відомо у четвер, 11 квітня.

Відповідну пропозицію у залі озвучив багаторічний євродепутат, колишній прем'єр-міністр Бельгії Гі Верхофстадт з фракції Renew. Він нагадав слова глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля, що європейські країни мають сотню батарей Patriot, коли Україна потребує сім. Він запропонував відмовити у фінансуванні Європейської ради, поки ці системи не будуть виділені. Його слова зустріли оплесками

ВІДЕО

Під час голосування Гі Верхофстадта підтримали 515 євродепутатів, проти були лише 62.

"Парламент відмовляється виконувати бюджет Ради, поки Європейська рада не ухвалить рішення про підтримку України додатковими протиракетними комплексами Patriot!" – написав Верхофстадт у соцмережі X.

***

"Україні потрібно 25 систем ППО типу Patriot, які могли б убезпечити наші міста від атак ворога", - про це на брифінгу заявив речник Повітряних сил Збройних сил України Ілля Євлаш.

Зараз Україна має лише кілька систем ППО, які здатні знищувати балістику. Одна з них - Patriot. На тлі посилення обстрілів українські чиновники вже неодноразово закликали союзників передати додаткові ЗРК Patriot.

За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, Україна знайшла 100 вільних систем у всьому світі. Але спочатку наша країна хоче отримати сім.

Така кількість систем Patriot зможе охопити оборону найбільших міст України.

 

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.