Ексначальник Генштабу Молдови був агентом військової розвідки рф

Горган працював на Москву з ідейних переконань, у повідомленнях він часто використовує кліше російської пропаганди про "фашистських мерзотників, від яких треба очистити країну".

Колишній начальник Генштабу Молдови Ігор Горган, який пішов з посади в 2021 році, роками був інформатором російської військової розвідки і досі продовжує цю діяльність. Про це за підсумками розслідування повідомляє "The Insider".

Повідомляється, що журналісти отримали доступ до листування Горгана у Telegram з одним із його кураторів - полковником Олексієм Макаровим і зробили висновок, що Горган досі залишається важливим інформатором для Головного управління Генерального штабу ЗС Російської Федерації завдяки старим зв’язкам у Міністерстві оборони.

Джерело The Insider у військовій розвідці припускає, що Горган міг стати російським агентом ще в 2004 році, Горган служив у місії НАТО, але точних підтверджень немає.

Контакти Горгана з Макаровим активізувалися у квітні 2022 року. Горган повідомляв про внутрішньополітичну ситуацію в Молдові, про візити представників Міноборони України з питань, дотичних до придбання зброї.

Російська сторона цікавилася, яку зброю Україна закуповує, зокрема в Молдові.

Горган повідомив Макарову, що Україна намагається викупити шість МіГ-29 під прикриттям фірми в ОАЕ, а також писав, що представники України "три тижні ходять по нашому Міністерству оборони і просять все підряд, особливо снаряди до артилерії".

Також він описував пересування ешелонів з пальним через Молдову до українського Рені й бідкався, що Україна отримує дуже багато важливих вантажів через Румунію тощо.

Молдовські журналісти-розслідувачі навіть зафіксували зустріч Горгана з Макаровим.

Листування свідчить, що Горган працював на Москву з ідейних переконань, у повідомленнях він часто використовує кліше російської пропаганди про "фашистських мерзотників, від яких треба очистити країну".

Крім того, він писав Макарову, що у Молдові нібито "все готово до приходу російських військ", а з прозахідним керівництвом Молдови можна "розібратися швидко".

Повідомляється, що перед масштабним видворенням російських дипломатів з Молдови у липні 2023 року Горган припинив виходити на зв’язок з куратором і влаштувався у представництво ООН у справах біженців у Кишиневі.

Генштаб армії Молдови Горган очолював двічі: у 2013 році, а потім з 2019 року до вересня 2021 року, у період президентства проросійського Ігоря Додона.

В адміністрації президентки Молдови Маї Санду відреагували на появу публікації й заявили, що за такі злочини, про які пишуть розслідувачі,  потрібно карати "найсуворішим чином".

"За подібні злочини проти держави мають карати найсуворішим чином. У 2021 році президент Мая Санду усунула цю людину з посади. Його позбавлять військового звання та державних нагород Meritul Militar та Credință Patriei, які йому вручили у 2006 та 2015 роках", - цитує молдовське видання NewsMaker керівника кабінету Санду Адріана Белуцела.

На його думку, подібні випадки свідчать про нагальну необхідність постійного моніторингу та ретельної перевірки співробітників оборонних відомств та органів державної безпеки.

"Такі злочинці допомагають створювати для Молдови гібридні загрози. Тому нам потрібні ефективніші інструменти для боротьби з актами державної зради", - додав Белуцел.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.