Партнери пообіцяли Україні $1 млрд на ППО

Окрім систем Patriot і SAMP-T, найближчими місяцями США та партнери мають намір надати Україні десятки тактичних систем протиповітряної оборони та сотні додаткових перехоплювачів впродовж наступного року.

На відкритті Саміту НАТО, що у вівторок, 9 липня, розпочався у Вашингтоні, президент Джо Байден заявив про "історичну" передачу Україні п'яти додаткових стратегічних систем протиповітряної оборони від США та партнерів, передає Голос Америки.

Зазначається, що чотири батареї Patriot: три – від США, Німеччини та Румунії, ще одну спільно зберуть Нідерланди з іншими партнерами. Також Італія передасть додаткову систему SAMP-T.

"Ці п’ять стратегічних систем протиповітряної оборони допоможуть захистити українські міста, мирних жителів і військових, і ми тісно співпрацюємо з українським урядом, щоб ці системи можна було швидко використовувати", – сказав Байден у своїй промові.

"Наше послання Москві та світу чітке: наша підтримка України сильна та непохитна", – наголосив Байден.

Він додав, що США разом з партнерами працюють над наданням Україні цього року "десятків" додаткових систем ППО.

"Найближчими місяцями США та партнери мають намір надати Україні десятки тактичних систем протиповітряної оборони, зокрема NASAMS, HAWK, IRIS T-SLM, IRIS T-SLS та системи Gepard. – сказав Байден. – Ці системи ще більше розширять і посилять покриття протиповітряної оборони України".

Президент США відзначив, що Америка надає підтримку Україні в партнерстві з членами НАТО та коаліції з понад 50 країн.

byden

Також Байден наголосив, що США перенаправлять в Україну перехоплювачі, які були заплановані для постачання в інші країни, щоб вони були доставлені в Україну, "надаючи Україні сотні додаткових перехоплювачів протиповітряної оборони протягом наступного року".

Росія програє у цій війні, сказав Байден, Кремль втрачає людей на фронті, росіяни покидають країну, а Україна залишається "вільною та незалежною країною".

"Україна може і повинна зупинити Путіна", – заявив Байден у своїй промові.

***

Президент Володимир Зеленський подякував США за нові системи Patriot, але зазначив, що їх недостатньо. Про це глава держави заявив, відповідаючи на запитання в Інституті Рональда Рейгана.

"Дякуємо за це рішення щодо додаткових системах Patriot. Вони, звісно, допоможуть. Цього недостатньо, ніколи не достатньо", - сказав Зеленський, навівши як приклад останню атаку Росії на Київ, "який, здається, був добре захищений".

Зеленський зауважив, що росіяни використовують різні типи нового озброєння. "Ми теж повинні рухатися вперед, ухвалити серйозні кроки з ППО різних типів, більше ніж один тип", - сказав президент.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.