Один з пунктів передбачає повернення України до кордонів до 24 лютого 2022 року, залишаючи Крим під контролем Росії.
Експрем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон розповів, як може виглядати "мирний план" кандидата в президенти США Дональда Трампа щодо України. Про це йдеться у авторській колонці Джонсона у виданні Daily Mail, яку він написав після зустрічі з Трампом.
При цьому Джонсон наголошує, що це лише його припущення щодо потенційних дій Трампа-президента.
Так, британський політик зазначив, що "мирний план" Трампа може передбачати наступні кроки:
- Захід дозволяє Україні бити ракетами ATACMS і Storm Shadow та іншою зброєю по аеродромах на території Росії. Коли війська агресора будуть відкинуті, Путін "міг би запропонувати угоду";
- Росія відступає до кордонів станом на 24 лютого 2022 року. Підконтрольна Києву територія України визнається вільною країною з перспективою швидкого вступу до ЄС і НАТО;
- Після завершення війни, частина українських військ пеедислоковуються у країнах Європі, щоб замінити частину з 70 тисяч військових США, яких розмістили для стримування ймовірної агресії РФ. Це дозволить Трампу "заощадити гроші, повернути американські війська додому і змусити європейців робити більше для власного захисту, що є однією з його ключових цілей".
- Росія оголошує, що "Спеціальна воєнна операція" виконала своє завдання і "денацифікувала" Україну. Для російськомовного населення України вводяться особливі заходи захисту;
Також Джонсон зазначив, що з президентом Дональдом Трампом у Білому домі "існує реальна перспектива певного глобального зближення з Росією, а з Путіним - повернення до часів, коли Росія була поважним партнером G8 і навіть НАТО".
На думку політика, є лише один спосіб досягти такого результату - через силу.
"Вашингтон під керівництвом Трампа повинен буде показати, що міжнародні кордони повинні поважатися, і що радянську імперію не можна відновити силою. Це означає підтримку українців до кінця", - зазначив Джонсон.
Він також додав, що перемога України може прокласти шлях "до нових і набагато кращих відносин з Росією", що "стало б великою перемогою для Америки і для всього світу".
Джонсон також наголошує, що Трамп бачить ризик: поразка України призведе до величезних довгострокових витрат для Америки та світу.
Нагадаємо, після зустрічі із Трампом 16 липня Джонсон заявив, що не сумнівається, що Трамп "буде сильним і рішучим у підтримці України та захисті демократії".
КОМЕНТАР