Працівники агентства БАПОР, що займається наданням допомоги палестинським біженцям, були причетні до терористичних дій проти Ізраїлю.
Парламент Ізраїлю у понеділок, 28 жовтня, ухвалив закон, яким заборонив Агентству ООН для допомоги палестинським біженцям і організації робіт на Близькому Сході (БАПОР) діяти на території Ізраїлю. Про це пише Reuters.
Зазначається, що цей закон може вплинути на діяльність агентства в охопленій війною Газі. Автори закону посилаються на дані про можливу причетність деяких співробітників БАПОР до атаки 7 жовтня 2023 року на південь Ізраїлю та їхні зв’язки з ХАМАС та іншими збройними угрупованнями.
Цей закон викликав тривогу в ООН та серед західних союзників Ізраїлю, які побоюються подальшого погіршення гуманітарної ситуації в Газі, де Ізраїль уже рік веде бойові дії проти бойовиків ХАМАС. Заборона не поширюється на діяльність БАПОР в палестинських територіях чи інших країнах.
"Працівники БАПОР, причетні до терористичних дій проти Ізраїлю, повинні бути притягнуті до відповідальності. Але щоб уникнути гуманітарної кризи, життєво важлива гуманітарна допомога має залишитися доступною в Газі зараз і в майбутньому", - написав прем'єр-міністр Біньямін Нетаньягу в соцмережах після голосування.
"Протягом 90 днів до набрання чинності цим законом і після ми готові працювати з міжнародними партнерами, щоб забезпечити продовження гуманітарної допомоги цивільним у Газі без загрози для безпеки Ізраїлю", - додав Нетаньягу.
Парламент також ухвалив доповнення до нового закону, згідно з яким ізраїльські органи більше не можуть контактувати з БАПОР, хоча у майбутньому можуть бути зроблені винятки.
Раніше ООН визнала, що її співробітники були причетні до нападу на Ізраїль у жовтні минулого року.
ПО ТЕМІ: В ООН розповіли, чому голова цієї організації обіймається з диктаторами та кримінальною сволотою