Україна була готовою до того, що російська федерація поставить нереалістичні вимоги.
Голова російської делегації на переговорах у Стамбулі Володимир Мединський озвучив вимоги Кремля до України. Перелік вимог Москви оприлюднило видання Clash Report
За даними медіа, вимоги рф були наступні:
- Нейтральний статус України - жодних іноземних військ або зброї масового ураження на українській території.
- Жодних репарацій - взаємна відмова від будь-яких претензій щодо відшкодування збитків, завданих війною.
- Права російськомовних громадян - Україна повинна прийняти європейські стандарти щодо прав меншин та покласти край "націоналістичній пропаганді".
- Визнання окупованих росією територій - Україна не повинна претендувати та висловлювати конституційні заперечення росії на п'ять українських областей (Донецьку, Луганську, Херсонську, Запорізьку та Крим), і рф прагне міжнародного визнання цих територій російськими.
- Умова негайного припинення вогню - українські війська повинні вийти з усіх п'яти областей, на які претендує росія.
У той же час, офційно ані Україна, ані росія не оголошували повний перелік вимог для припинення вогню.
КОМЕНТАР
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга підсумував переговори між українською та російською делегаціями, що відбулися 16 травня у Стамбулі, наголосивши, що зустріч не може бути виправданням для зменшення міжнародного тиску на державу-агресора. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, попри всі провокаційні заяви російської сторони, вдалося досягти ключового гуманітарного результату - домовленості про обмін 1000 українських полонених.
Сибіга підкреслив, що делегація РФ не мала достатніх повноважень для обговорення припинення вогню, що свідчить про небажання Кремля шукати реальні мирні рішення. Він також розкритикував спробу російського диктатора Володимира Путіна представити стамбульську зустріч як продовження переговорів 2022 року, підкресливши, що ситуація кардинально змінилася, а нинішня дипломатична динаміка - це новий етап.
Сибіга закликав Володимира Путіна припинити уникати прямої зустрічі з Володимиром Зеленським, адже саме на найвищому рівні можуть бути ухвалені стратегічні рішення.