Нова оцінка темпів виробництва ворогом ударних дронів свідчить про п’ятикратне зростання порівняно з літом 2024 року.
Країна-агресор росія за місяць виробляє понад 5000 далекобійних дронів різного типу. Це вп'ятеро більше, ніж у серпні 2024 року. Такі дані оприлюднені у відповіді пресслужби Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони на запит Forbes Ukraine.
Так, станом на кінець травня 2025 року темпи виробництва росіянами ударних дронів Shahed-136 (Герань-2) становили близько 2700 дронів на місяць. Темпи виробництва імітаторів ударних БпЛА типу "Гербера" – приблизно 2500.
Зазначається, що нова оцінка темпів виробництва ворогом "шахедів" свідчить про п’ятикратне зростання порівняно з літом 2024 року.
Так, у серпні минулого року у розвідці оцінювали темпи виробництва "шахедів" у 500 дронів на місяць. А в грудні 2024-го темпи могли зрости до 2000 БПЛА на місяць, - припускав Defense Express.
"Дрони-імітатори росія почала застосовувати проти України разом зі справжніми "шахедами" з осені 2024 року. Як правило, БПЛА типу Гербера зроблені з дешевих матеріалів, не мають бойової частини або несуть невеликий заряд. Дрони-імітатори можуть використовуватися насамперед для збільшення навантаження на українську ППО та для розвідувальних цілей", – пишуть журналісти.
Із січня по травень 2025 року росія запустила по Україні майже 13 000 "Шахедів" та їхніх імітаторів, за підрахунком Forbes Ukraine.
При цьому темпи атак мали циклічність: місяць – близько 2500 дронів, два місяці – близько 4000, знову місяць – 2500 одиниць, місяць – 4000.
"Шахеди" у версії 2025-го мають кілька змін. Зросла кількість китайських електронних елементів у навігаційних системах та зменшилась кількість західних. Дрони стали стійкішими до засобів РЕБ, можливе розвʼязання цієї проблеми – турелі зі штучним інтелектом", – йдеться у публікації.
ДО РЕЧІ
Пхеньян отримує від рф технології та готові рішення для початку виробництва далекобійних дронів-камікадзе типу "Шахед". Він також готовий постачати живу силу, при цьому значно "дешевшу" та під виглядом "трудових мігрантів".
І наразі мова йде вже про наявність конкретних домовленостей, про що повідомив у інтерв'ю TWZ очільник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов.
Про плани розпочати виробництво російських дронів у КНДР повідомлялось ще у лютому. Але без уточнення, що мова йде саме про "Шахед". Водночас і у ГУР можливі строки початку серійного виробництва та об'єм випуску оцінені не були.
Але при оцінці строків створення нового виробництва, чи опанування нового треба зважити на те, що використання традиційних термінів реалізації розгортання нового виробництва озброєння у 1-2 роки для КНДР може бути невірним. І варто розраховувати, що вони будуть прискорені та скорочені.