Як в Краматорську працює майстерня для людей з інвалідністю

Молоді панянки Джульєтта та Юлія свого часу приїхали до Краматорську з Черкащини та Хмельниччини для участі в конкурсах серед дівчат на інвалідних візках «Краса без обмежень».

Юлія стала переможницею конкурсу 2018, а Джульєтта отримала титул «Міс Романтичність - 2019». Обидві дівчини після конкурсів проходили курс реабілітації в центрі «Донбас». Дівчатам сподобалось наше місто через його архітектурну доступність та гостинність городян і вони вирішили пов’язати подальше своє життя з Краматорськом.

Окрім краси, дівчата мають свою активну життєву позицію і бажають змінювати світ на краще. Тому вони приєдналися до міської ГО людей з інвалідністю «Надія», постійно приймають участь в різноманітних соціальних заходах та роботі Комітету Доступності.

С самого початку карантину вони не могли остатися осторонь і розпочали шити багаторазові маски та надавати їх нужденним. Про ініціативу дівчат дізналася завідуюча відділенням професійної реабілітації ДРУЦКРОІ «Донбас» Олена Савченко. Вона допомогла панянкам написати проектну пропозицію «Організація швейної майстерні для волонтерів з числа осіб з інвалідністю для пошиття індивідуальних засобів захисту під час пандемії COVID-19» та подала її на конкурс грантів ПРООН для протидії та полегшення наслідків коронавірусу (COVID-19) для неурядових організацій, стала керівником проекту. ІСАР «Єднання» підтримало «Надію».

На даний час реалізація проекту добігає кінця, а «Надія» вже має свою власну майстерню. Хоча панянки і мають вади опорно-рухового апарату, вони приловчилися працювати на машинках з електроприводом: Джульєтта натискаю на педаль п’ятою, а Юля – передпліччям.

inva3

Протягом трьох місяців дівчата з трьома іншими швачками «Надії» та волонтерами мобільної бригади пошили й надали нужденним близько 6 тис. багаторазових масок та бахіл. ЗІЗ отримали працівники соціальної сфери, водії громадського транспорту, поліціанти, члени ГО осіб з інвалідністю, ВПО та члени їх сімей.

Весь час панянок підтримували та надавали різноманітну допомогу депутатка Краматорської міської ради, директорка центру «Донбас» Світлана Фоміна, колектив Центру та директорка соціального підприємства «Злагода» Ангеліна Скачко. Ангеліна Марківна взяла на себе не тільки матеріальну підтримку, вона здійснила бухгалтерський супровід реалізації проекту.

inva2

Дівчата за час карантину навчилися шити не тільки ЗІЗ, а і постільну білизну, Еко-торбинки, та інші текстильні вироби. Джульєтта продовжує навчання в приватному ательє та мріє стати професійною швачкою. Дівчата готові приймати закази на ремонт одягу та шиття текстильних виробів.

inva4

Всі учасники проекту щиро дякують раднику ПРООН із відновлення та розбудови миру Ганні Боровій та команді ІСАР «Єднання» за підтримку в реалізації проекту!

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.