Опубліковані результати моніторингу дотримання прав вихованців Краматорської спеціальної школи №18

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено звіт та спрямовано відповідні акти реагування для усунення виявлених порушень.

Моніторинговою групою Управління регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у складі Представника Уповноваженого з дотримання прав жителів Донецької та Луганської областей Костянтина Чернікова, головних спеціалістів Ольги Нікітіної, Євгенії Золотих та регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Володимира Єльця здійснено моніторинговий візит в рамках національного превентивного механізму до Краматорської спеціальної школи №18 Донецької області.

Краматорська спеціальна школа №18 є спеціальним закладом середньої освіти, що забезпечує здобуття повної загальної середньої освіти особами з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушенням мовлення слуху та опорно рухового апарату.

di2

Заклад розрахований на 200 вихованців, станом на день проведення візиту там перебувала 181 дитина, з них 25 дітей з інвалідністю. В закладі проживають 25 вихованців. На території установи розміщені три корпуси. В одному з житлових корпусів проведено капітальний ремонт, проте наразі діти продовжують проживати в іншому приміщенні, у зв’язку із проведенням додаткових робіт з облаштування меблями та відповідним інвентарем нового житлового корпусу. Відремонтований корпус є двоповерховою будівлею, в якій передбачено проживання 70 вихованців.

Під час візиту встановлено, що діти забезпечені п’ятиразовим харчуванням. У роботі харчоблоку дотримані санітарні норми. Дітям забезпечено доступ до питної води, в навчальних класах розміщено мило, паперові рушники, спеціально відведені урни для використання масок, рукавичок та бахіл. Температурний режим у навчальних та житлових приміщеннях відповідає встановленим нормам.

di3

Разом з тим, під час моніторингового візиту було виявлено ряд недоліків. Встановлено, що на вході до їдальні відсутні умивальники, у зв’язку з чим діти миють руки в санітарних кімнатах, які є в начальному блоці, після чого прямують до обідньої зали. Кімната для медичного персоналу в навчальному блоці не облаштована належним чином, виявлено медичні препарати, строк придатності яких сплинув. В житлових кімнатах, де на теперішній час проживають вихованці, використовуються двоярусні ліжка. Через брак площі в житлових кімнатах відсутні шафи, кількість стільців та тумбочок не відповідає кількості ліжок у кімнатах. Шафи для особистих дітей розміщені в коридорі. В закладі відсутня кімната для спілкування з батьками.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено звіт та спрямовано відповідні акти реагування для усунення виявлених порушень.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Оставить комментарий

Защитный код Обновить

Please publish modules in offcanvas position.