«Найскладніше в моїй професії - це прийняти неправильне рішення»

Історія рятувальника зі Слов'янська Андрія Сергієнка.

“Я ніколи не мав думок покинути професію, бо в країні йде війна і хочеться зробити свій внесок у забезпечення безпеки мешканців Донеччини”, - Андрій Сергієнко, начальник відділення підводного розмінування (м. Слов’янськ) групи спеціальних піротехнічних робіт частини піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування АРЗ СП. В лавах ДСНС з 2017 року. Має нагороду - нагрудний знак "За відвагу в надзвичайній ситуації".

Піротехнік обрав Службу порятунку, бо завжди прагнув допомагати людям та робити їхнє життя безпечнішим. Повномасштабне вторгнення зустрів в місті Краматорськ, ранок розпочався з вибухів. Після прибуття до підрозділу приступив до виконання поставлених керівництвом завдань. “Найбільше запам'ятовуються ситуації, коли разом з відділенням виїжджаємо на місця обстрілів, особливо коли є постраждалі чи загиблі. У Лимані та Краматорську такі випадки траплялися неодноразово. Одного разу працювали на місці обстрілу касетними боєприпасами у місті Лиман. Після завершення робіт поїхали до підрозділу, а десь за 15 хвилин в те саме місце знову влучив снаряд, це було дуже близько”, - згадує Андрій.

spas2

Рятувальник зазначає, що свою професію він може змінити будь-коли, але через війну в Україні наразі існує велика потреба в досвідчених фахівцях з розмінування, тому Андрій продовжує займатися улюбленою та водночас небезпечною справою.

“Нещодавно поблизу міста Лиман внаслідок ворожого обстрілу виникла масштабна пожежа хвойного лісу. Тоді ми проводили обстеження території лісу на наявність вибухонебезпечних предметів, щоб лісники мали можливість безпечно зробити мінералізовану смугу для недопущення розповсюдження пожежі. Такі роботи тривають в середньому близько п'яти годин, залежно від ситуації”, - розповів начальник відділення підводного розмінування.

Наш герой має свій піротехнічний девіз по життю: “Не знаєш - не чіпай”. “Найскладніше в моїй професії - це прийняти неправильне рішення, яке може призвести до фатальних наслідків”, - каже Андрій.

У вільний від роботи час рятувальник займається боксом та приділяє час саморозвитку.

Мріє піротехнік про те, щоб настав МИР в Україні.

spas3

Прес-служба Головного управління ДСНС України у Донецькій області

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.