Міськрада Сіверська відсудила право містян відрізати центральне опалення у власних квартирах

Сіверська міська рада виграла судовий процес у “Донецьктеплокомуненерго”, який не визнавав законність відокремлення від централізованого теплопостачання 51 квартири в багатоквартирних будинках. Комунальники продовжували нараховувати платежі за послугу, яку група містян вже рік не отримувала.

Про це "Вільному радіо" розповів перший заступник Сіверського міського голови Віталій Гатченко. Справу розглядав Перший апеляційний адміністративний суд в Краматорську.

“Ми виграли суд у “Донецьктеплокомуненерго”. Це вже друга й остання інстанція. Ми відстояли законне право мешканців міста перейти на альтернативне централізованому опалення своїх квартир”, — каже перший заступник міського голови.

Передісторія

В липні-вересні 2019 року міжвідомча комісія з питань відключення від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання (далі, — міжвідомча комісія) при виконкомі Сіверської міськради надала дозвіл власникам 51-ї квартири на відключення від мереж централізованого опалення. Це засвідчили відповідні акти, які підписали представники ЖЕКу, компанії-балансоутримувача цих будинків та самі власники квартир.

“Теплокомуненерго” не визнало 3 протоколи міжвідомчої комісії про відключення та оскаржило їх в суді.

“І до сьогодні вони (комунальна організація, — ред.) нараховували цим людям плату за опалення, цього та минулого опалювального сезону. Там вже понад 10 тис грн “боргу” за опалення на кожного. Тобто люди фактично не отримували послугу, але їм нараховували оплату за неї”, — пояснює перший заступник Сіверського міського голови.

Чому тепловики вважали відключення незаконним?

До травня 2019 року можна було відрізати від централізованого теплозабезпечення лише весь будинок (а не окремі квартири в ньому). З 1 травня 2019 року в Законі про житлово-комунальні послуги набрали чинності деякі зміни. А саме: на відключення від централізованого опалення мають право лише власники квартир в тих багатоквартирних будинках, в яких понад половина квартир вже від’єднані від мереж центрального опалення.

“Яка була аргументація у комунальника? Вони заявили, що на той момент Закон дозволяв таке відключення, а порядок реалізації його був старий, неадаптований до змін законодавства (новий порядок набрав чинності лише 17 вересня 2019 року). Але то проблема посадовців, а не людей”, — каже Віталій Гатченко.

Це Сіверська міська рада довела теплопостачальнику в Донецькому окружному адміністративному суді у Слов’янську, куди звернулося “Донецьктеплокомуненерго”. Але комунальники не погодилися з таким висновком суду та подали апеляцію.

Зазначимо, відповідачами у цій справі є Сіверська міськрада, її виконком, міжвідомча комісія. А також до судового процесу залучили власників квартир, які від’єдналися від тепломереж.

Результат судових баталій

Суд другої інстанції теж став на бік мешканців, а не комунальників, та визнав: люди відключилися від централізованого опалення законно. Тому що закон має вищу юридичну силу, ніж будь-який підзаконний акт (яким і є Порядок відключення).

“Той факт, що Порядок відключення був ухвалений пізніше, це аж ніяк не заперечує права громадян, надані їм законом. Бо Закон має вищу юридичну силу”, — каже Гатченко.

12 та 13 січня Сіверська міськрада виграла суд по двох з 3-х протоколів, законність яких оскаржувала комунальна організація. Ці протоколи стосуються власників 29-ти квартир.

“Апеляцію на ще один, 3-й протокол, суд розглядатиме 20 січня. Прогноз — невдячна справа, але я сподіваюся, що суд і по ньому винесе законне рішення”, — повідомляє Віталій Гатченко.

Таким чином, власникам квартир з індивідуальним опаленням у Сіверську не доведеться виплачувати тисячі гривень за послугу, яку вони перестали отримувати понад рік тому.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.