Співробітника Донецької обласної прокуратури підозрюють у втечі до росії

Перед цим співробітник наглядового відомства запасся продуктами.

На офіційному сайті Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів опубліковані матеріали Рішення (№85 дп-23) "Про накладення дисциплінарного стягнення на прокурора відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України, органами, які ведуть боротьбу з організованою і транснаціональною злочинністю, та координації діяльності правоохоронних органів Донецької обласної прокуратури Цуріна А.В."

Згідно з опублікованими матеріалами, Андрій Цурін працював у прокуратурі з 2002 року, з кінця 2021-го займався процесуальним керівництвом під час досудових розслідувань та представляв обвинувачення у суді.  Присягу працівника прокуратури склав 3 лютого 2011 року. 

30 серпня 2022 року керівник Донецької обласної прокуратури Павло Угровецький поскаржився на свого підлеглого та заявив про його дисциплінарний проступок — Цурін майже 5 місяців не з’являвся на роботі.  

Матеріали скарги перевірив член прокурорської комісії у Києві О. Стуконог, але дисциплінарного проступку в діях Цуріна не побачив. Тоді комісія вже з 9 прокурорів зібралася, аби розглянути цей висновок. На цю зустріч Цурін не з’явився та причин відсутності не повідомив.  

Щодо Андрія Цуріна відкрили дисциплінарне провадження “у зв’язку з вчиненням дій, що порочать звання прокурора і <…> грубим порушенням правил прокурорської етики”.

3 квітня 2023 року ввечері його набрали у месенджері “WhatsApp”, номер відповів. 

“Прокурор Цурін А.В. відповів на дзвінок та під час спілкування повідомив, що він живий і бажає подати заяву про припинення його розшуку та закриття кримінального провадження, для чого просив надати йому зразок такої заяви. Під час спілкування прокурор Цурін А.В. про своє місцезнаходження не повідомив”,  —  йдеться у матеріалах Комісії.

Прокурор, який втік, не став нічого пояснювати та ні про які поважні причини “щодо неявки на робоче місце” керівництву не повідомив.  

Комісія прокурорів постановила звільнити Андрія Цуріна.

Начальник Донецької обласної прокуратури Павло Угровецький детально розповів, як прокурор Цурін зник з роботи та з підконтрольної українському уряду території. 

Вже 24 лютого 2022 Цуріну та іншим прокурорам наказали виїхати з Краматорська до Кропивницького. Там він був до 14 березня 2022 року, а потім переїхав до Покровська Донецької області. Це достеменно відомо, тому що він особисто приходив до Покровської окружної прокуратури.

“Після 6 квітня 2022 року прокурор Цурін А.В. перестав з’являтися у Покровській окружній прокуратурі. Зв’язок з ним припинився, номер телефону, яким він користувався, перестав відповідати. Не відмічався він і в інших окружних прокуратурах на неокупованій території Донецької області. Вжитими заходами встановити місцезнаходження Цуріна А.В. не вдалося”, — йдеться в матеріалах засідання Комісії.

Один із колег Цуріна, прізвище якого не розкривають, повідомив: до 6 квітня Цурін “про наміри змінити місце перебування йому не повідомляв”.

За фактом зникнення прокурора торік 15 квітня зареєстрували кримінальне провадження.

16 червня 2022 року допитали свідка — першого заступника голови Покровської районної військової адміністрації. Той повідомив, що останній раз він спілкувався з Цуріним 6 квітня 2022 року.

“Та звернув увагу на те, що багажник його автівки завантажений продуктами харчування (банки з маринованими грибами, картопля). Цурін А.В. пояснив, що облаштовує безпечне підвальне приміщення багатоповерхівки для укриття від обстрілів”, — йдеться в матеріалах прокурорської Комісії.

За даними руху мобільного телефону Андрія Цуріна, 7 квітня 2022 року він був у Слов’янську та Лимані, далі — в Ізюмському та Куп’янському районах Харківської області, а 15 квітня 2022 року вже був на території Росії. З 15 квітня 2022 року дані про його переміщення невідомі.

Відсутність Цуріна на роботі протягом кількох місяців зафіксували. 

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів вирішила, що Цурін порушив основні вимоги до професійної поведінки прокурора, а його дії зашкодили авторитету прокуратури та викликали негативний суспільний резонанс. 

“Добровільне перебування Цуріна А.В. на території рф свідчить про порушення ним Присяги та вчинення дисциплінарного проступку, передбаченого пунктом 5 (вчинення дій, що порочать звання прокурора)”,  — йдеться у рішенні дисциплінарної комісії.

Відомостей про діяльність Андрія Цуріна на користь російсько-терористичних військ та окупантів не знайшли. 

Комісія прокурорів вирішила, що покарати Цуріна звільненням буде достатнім. Протягом місяця він ще може оскаржити це рішення.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.