Неповнолітній корегувальник, який допомагав росіянам «звільнити» Словʼянськ, сидітиме 10 років

Він здав 12 обʼєктів — місця розташування військової техніки і блокпостів, місця скупчення особового складу ЗСУ тощо.

Словʼянський міськрайонний суд Донецької області визнав юнака винним у державній зраді. Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 25 серпня.

У період із 19 до 28 квітня 2022 року, неповнолітній хлопець у Telegram отримував завдання від представника Центрального апарату ФСБ Російської Федерації щодо збору інформації про розташування та пересування підрозділів Збройних сил України на території міст Словʼянськ та Лиман Донецької області.

Він здав 12 обʼєктів — місця розташування військової техніки і блокпостів, місця скупчення особового складу ЗСУ тощо.

Хлопець визнав себе винним та розповів, що йому в Telegram написав невідомий і просив допомогти російським військам звільнити Словʼянськ від української влади. Він підтвердив, що повністю розумів факт початку широкомасштабної військової агресії РФ проти України.

Батько обвинуваченого розповів, що їх родина з 2014 по 2015 рік проживала у Росії. Там його син дружив із однокласниками, які начебто і стали причиною його проросійських поглядів. У квітні минулого року, коли вони мешкали в Словʼянську, в поведінці сина він не помітив нічого незвичайного, син сидів вдома, інколи їздив на велосипеді.

Мати обвинуваченого сказала, що для неї було несподіванкою затримання сина. Про його проросійські погляди вона нібито не знала. Поведінка сина не викликала ніякої підозри, він постійно перебував вдома, лише декілька разів виходив до магазину. Але жінка в цей час була на роботі та не могла постійно доглядати за сином. Телефон сина вона не перевіряла.

Слідчі встановили представника силового відомства РФ, який зареєстрований у Telegram за певним номером російського оператора мобільного звʼязку і листувався з обвинуваченим.

Обставиною, що помʼякшує покарання, суд врахував визнання провини, те що хлопець, щиросердно покаявся і розповів всі обставини скоєного, а також вчинення кримінального правопорушення неповнолітнім.

На момент скоєння злочину обвинувачений не досяг повноліття, раніше не судимий.

Виходячи з положень ст.102 Кримінального кодексу суд вирішив, що 10 років є максимально можливим строком позбавлення волі для неповнолітнього.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.