В Бахмутському районі окупанти розстріляли беззбройних українських військовополонених

Загинули 9 людей.

 

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

Як повідомляє Відділ інформаційної політики Донецької обласної прокуратури, 24 лютого 2024 року в одному з telegram-каналів опубліковано відеозапис, де зафіксовано, як російські армійці під час штурму наших позицій між селами Іванівське та Хромове Донецької області розстрілюють полонених українських військовослужбовців.

На записі з камери дрона видно, що представники зс рф спочатку наказують нашим захисникам вийти з окопу. Після, зібравши всіх оборонців в одному місці та відійшовши на декілька метрів, ворог випускає по них автоматні черги. Військові держави-агресора умисно добили поранених українських воїнів, ігноруючи норми міжнародного гуманітарного права.

Це вже щонайменше четвертий випадок розстрілу українських військовополонених російськими військовими.

Омбудсмен Дмитро Лубінець такж заявив про розстріл 24 лютого в Бахмутському районі російськими військовими щонайменше 7 військовослужбовців Сил оборони, які здавалися в полон.

"Черговий воєнний злочин ймовірно трапився 24 лютого 2024 року в Бахмутському районі, - пише він. - На відео, яке нам вдалося отримати, видно, що українські військові здаються у полон: їхні руки були підійняті до верху, вони показували, що беззбройні та не несуть загрози. Росіяни мали взяти їх у полон, але натомість нещадно розстріляли.

Точну кількість страчених росіянами українців не відомо, ймовірно їх було щонайменше сім. Це військовослужбовці СОУ (Сил оборони України – ред.)".

Лубінець додав, що має інформацію про те, з якої військової частини російської армії окупанти, які нещадно стратили українців.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.