Півтори тисячі військовослужбовців на день годують волонтери в Донецькій області. Готують на трасі — бограч, плов, чай та каву. Видають й інші потрібні бійцям речі.
Приїжджають волонтери регіонального об’єднання румунських церков євангельських християн баптистів щомісяця на три дні.
Хто започаткував ініціативу та як часто влаштовують такі обіди — репортаж "Суспільне Донбас".
Мобільну кухню на трасі в Донецькій області обладнали волонтери, щоб військовослужбовці, які проїжджають повз, зупинилися та пообідали, розповідає голова регіонального об’єднання румуномовних церков в Україні євангельських християн баптистів Павло Грішка. Він приїхав з Чернівців.
Голова регіонального об’єднання румуномовних церков в Україні євангельських християн баптистів Павло Грішка перевіряє готовність страви.
Обабіч дороги просто неба у казанах на 50 літрів готували бограч.
"Тут м’ясо просмажене, вже вариться морква і решта, що потрібно", — розповідає Павло.
Окрім бограча, пригощають пловом та кавою. Їжу військовослужбовці можуть брати з собою, щоб пригостити побратимів. Готують на день по чотири казани, в кожному більше трьох сотень порцій.
Порційний плов.
"Зранку і до третьої, до четвертої години, прямо тут готуємо", — розповіла волонтерка Лілія.
Волонтери також роздають інші, необхідні для військових, речі безкоштовно.
Донецька область, 2024 рік.
Разом з обідом, тут бійці можуть взяти й шкарпетки, медикаменти, консерви та інші їм потрібні речі. У команді працюють також капелани.
Капелан Володимир приєднався до ініціативи волонтерів.
"Моя функція — поспілкуватися з хлопцями, підбадьорити їх, бути поруч там де вони. Дати їм можливість виговоритися в чомусь, емоційну розрядку мати. Різні потреби бувають. Комусь треба виговоритися, хтось більше в жарти впадає. Для когось — це можливість просто попитати, як психолога щось", — пояснює капелан Володимир.
Військовий смакує кавою.
Як розповів Павло Грішка, волонтери приїхали на три дні. За день годують до півтори тисячі військовослужбовців. Організовують це коштом доброчинників.
"Є церкви, які донатять, організації, які про нас знають і про нашу справу — від них ми отримуємо цю підтримку і робимо нашу справу для військових. На такий проєкт — з паливом, що ми потребуємо на три буси, з тим, що ми закуповуємо: м’ясо, картоплю — десь виходить 4,5 тисячі доларів", — пояснює чоловік.
У Донецьку область, за його словами, намагаються приїздити раз на місяць.