Ольга Грюкова та Ольга Юрчонок отримали бажане: валіза-вокзал-росія.
У п'ятницю, 23 травня, відбувся перший етап масштабного обміну військовополоненими між Україною та росією, в ході якого ми змогли повернути 390 полонених та заручників із числа цивільних, а країна-агресор отримала своїх солдатів та порцію зрадників, стукачів та навідників.
На сайті проєкту "Хочу к своим", який реалізується Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими за підтримки ГУР МО, СБУ та уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, повідомляється, що вчора до росії виїхали 70 колаборантів .
Профілі 31 колаборанта, які 23 травня залишили територію України, представлені на сайті проєкту "Хочу к своим" з поміткою "виїхав/виїхала". У цьому списку вдалося виявити, як мінімум, двох істот із Краматорська та Слов'янська, які працювали на ворога, були викрити українськими спецслужбами, заарештовани, та й засуджени до тюремного ув'язнення.
Сидячи за ґратами, вони написали заяви з проханням відправити їх до улюбленої рашки, і ось тепер їхнє бажання здійснилося: вони виїхали до рф одночасно з поверненням справжніх українців з російського полону.
Це:
-- 45-річна вчителька початкових класів у ліцеї № 35 Краматорська Ольга Олександрівна Грюкова.
За допомогою забороненої в Україні російської соціальної мережі передавала своєму родичу, який очолював один з підрозділів “Міністерства надзвичайних ситуацій” у так званій “лнр” інформацію про військову техніку та підрозділи ЗСУ, які розміщувалися на території Краматорська. Колаборантка повідомляла інформацію про навчальні заклади та підприємства критичної інфраструктури. Згодом російські війська завдавали удари по вказаних об'єктах.
Загалом зрадниця повідомила ворогу про десять об'єктів, які стали цілями для знищення росіянами.
Як вдалося з'ясувати слідству, родич зрадниці співпрацював зі спецслужбами рф та використовував інформацію надану своєю поплічницею для отримання додаткових преференцій та просування по службі.
Суд визнав колаборантку винною, відправивши її за грати на 8 років;
-- 67-річна мешканка Слов'янська Ольга Петрівна Юрчонок.
У березні-квітні 2024 року вона через заборонену в Україні проросійську соціальну мережу «Однокласники» активно спілкувалась на воєнну тематику з представником нзф «днр». У месенджері вона повідомляла знайомому, котрий воює проти нашої держави в підконтрольному армії рф підрозділі, де базуються Сили оборони в прифронтовому місті.
В особистій переписці жінка зазначала місця і об’єкти, у яких тимчасово розміщувався особовий склад ЗСУ. Виконуючи прохання окупанта, вона деталізувала адреси будівель та підтверджувала наявність блокпостів у населеному пункті. Крім того, дізнавшись від співрозмовника про взяття в полон українського військового, підозрювана давала «поради», як жорстокіше треба позбавити його життя.
Була затримана у травні 2024 року.
Засуджена за статтею ч. 2 ст. 111до тривалого терміну ув'язнення.
Очікується, що другий та третій етап великого обміну відбудеться сьогодні та завтра, 25 травня. Тому не виключено, що список відправлених у рашку зрадників з-поміж мешканців Краматорська та Слов'янська буде доповнено.
ДОПОВНЕНО 25.05.2025
25 травня журналіст Володимир Золкін опублікував на своєму Youtube-каналі відео, зняте в автобусі з колаборантами, які готуються до відправки до Росії. Одна з них представилася як Сорока (?) Людмила Іванівна, 1970 року народження, мешканка міста Лиман Донецької області.
За її словами, вона "працювала в окупації, виконуючої обов'язки начальника Управління праці та соціального захисту".
(Відео з 5:36)
Як повідомляло наше видання у січні 2023 року обвинувальний акт стосовно цієї мешканки Лимана за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України) було скеровано до суду. Наприкінці березня того ж року стало відоме рішення суду.
Прокурор у суді довів, що в серпні 2022 року під час тимчасової окупації міста збройними силами РФ колишня бухгалтерка Управління соціального захисту населення Лиманської міськради добровільно перейшла на бік представників держави-агресора.
Вона обійняла псевдопосаду виконувача обов’язків начальниці "управління праці та соціального захисту населення адміністрації м. Красний Лиман ДНР". Перебуваючи на фейковій посаді, засуджена зареєструвала управління у "федеральній податковій службі", "республіканському банку та казначействі", а також "фонді соціального страхування" самопроголошеної "ДНР" і надалі активно співпрацювала з окупаційною владою захопленого міста.
Псевдопосадовиця здійснювала прийом місцевих мешканців для оформлення їм так званої соціальної допомоги від РФ та "ДНР", обирала працівників на вакантні "посади" і виплачувала їм зарплату в рублях. Також вона брала безпосередню участь у нарадах "голови адміністрації міста".
Після деокупації українськими захисниками Лимана жінку викрили та заарештували.
Суд засудив її до 5 років ув’язнення за роботу на окупантів.