Гроші не смердять: двоє українців грають із росіянами на міжнародних турнірах в Dota 2

Ілля Мулярчук із Бучі та Мирослав Колпаков із Луцька у серпні були внесені до чорного списку Федерації кіберспорту України.

Заснована в Росії кіберспортивна команда Team Spirit 29 жовтня виграла престижний кіберспортивний турнір з Dota 2 - The International. Про це повідомляє Sports.ru.

У гранд-фіналі турніру, який пройшов у Сіетлі, Team Spirit з рахунком 3:0 обіграла команду Gladiators, за яку виступали кіберспортсмени зі США, Данії, Німеччини, Нідерландів та Росії.

Team Spirit як переможець турніру отримала 1,4 мільйона доларів, Gladiators - 377 тисяч (при загальному призовому фонді 3,1 мільйона доларів).

За Team Spirit у фіналі грали Ілля Мулярчук та Мирослав Колпаков з України, Магомед Халілов, Денис Сігітов та Ярослав Найденов із Росії. Тренер команди – росіянин Айрат Газієв.

Як повідомляє видання "Dev.ua", Ілля Yatoro Мулярчук родом із Бучі. Грає у Dota 2 з 8-9 років. Yatoro майже повністю прогуляв дев'ятий клас, оскільки грав до 4-ї ранку в улюблену гру. З'являвся у школі до 10, а з останніх уроків біг. Батьки знали, що Ілля прогулював навчання.

play2

«Я говорив щось на зразок: «Добре, що я сиджу вдома і граю за компом, а не гуляю і курю», тому їх, в принципі, це влаштовувало», — розповідав Ілля.

Мирослав Mira Колпаков родом із Луцька. Почав грати в доту у 12 років, у комп'ютерному клубі біля школи. Згодом хлопець поїхав до Варшави вчитися, але повернувся до України. Майже всі друзі Мирослава залишились у Польщі.

play3

У дебютних кіберспортивних змаганнях «Mira» грав під час навчання на першому курсі. У 2019 році він потрапив до першої професійної команди Cascade, а на початку 2021-го перейшов у Team Spirit, де виступав на «четвертій позиції», виступаючи в ролі гравця підтримки.

У квітні 2022 року Мулярчук показав свою квартиру у Бучі. До початку квітня місто було окуповане росіянами. Ось як виглядали апартаменти українського кіберспортсмена:

Цікаво, що російські кіберспортивні ЗМІ писали про цю новину без назв винуватців і що це зробили саме російські війська. «Квартиру Yatoro у Бучі пограбували. Розбили ПК і пошкодили телевізор», - звучить назва в росЗМІ. Подальших коментарів із боку Іллі не було.

Які кроки зробила Team Spirit після повномасштабного вторгнення Росії до України? Перенесла офіс із Москви до Белграда — столиці проросійської Сербії.

«Все змінюється, і однією з цих змін стала поточна ситуація між Росією та Україною, звідки родом багато наших гравців та співробітників. Враховуючи всі обставини, серед яких є як практичні, так і етичні, рішення про зміну місця дислокації видається єдиним правильним», — йдеться у заяві команди.

Отже, не "війна", а "поточна ситуація"...

РЕАКЦІЯ

"Федерація кіберспорту України видала бан ще чотирьом гравцям, - повідомило у серпні цього року видання Players з посиланням на джерела редакції в UESF, знайомого з ситуацією. - Їм заборонено виступати на українських турнірах під егідою UESF та представляти Україну на міжнародній арені.

Бан отримали гравці складу Team Spirit з Dota 2 Мирослав Mira Колпаков та Ілля Yatoro Милярчук, а також Мирослав zont1x Плахотня з CS:GO складу організації. Ще бан отримав гравець Sprout Ігор w0nderful Жданов, який раніше грав за TS.

UESF прийняли таке рішення через те, що кіберспортсмени грали офіційні матчі з росіянами в одному складі після початку повномасштабної війни в Україні. Бан був виданий тільки зараз, тому що федерація почала хвилю перевірок і побачила, що від цих 4 гравців немає ніякої активності в підтримку наших співгромадян".

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.