Для українських військовослужбовців створюють новий броньовий захист

Прикриватимуть солдатів сталь та скло.

Група компаній Метівест заявила про розробку нового виду захисту - броньованих щитів для кулеметників та операторів великокаліберної зброї, який невдовзі має надійти на фронт. Про це повідомила прес-служба Метінвесту.

Щити виготовляються з листів боровмісної сталі 30MnB5, які після термічної обробки набувають балістичної стійкості не нижче 4 класу і витримують пряме влучаннякуль типу ПС, ПП та ЛПС з відстані 10 метрів.

bronya1

"Встановлюються такі щити на поворотну стійку в кузові пікапа, позашляховика та іншої легкової чи спеціалізованої техніки. Стійка, у свою чергу, монтується на міцному підшипнику та кріпиться до самої рами автомобіля. Це дозволяє захиснику вести вогонь із обертанням зброї навколо осі. При цьому бронещит продовжує закривати оператора від ворожих куль та уламків.", - йдеться у повідомленні.

Раніше в Метінвесті заявили про новий спосіб виробництва сталі для бронежилетів. На даний момент група компаній вже відправила на фронт 150 тисяч бронежилетів у рамках мілітарної ініціативи Ріната Ахметова "Сталевий фронт".

***

Співробітники Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського у співпраці з однією з охоронних фірм створили унікальну технологію, за допомогою якої виготовляється куленепробивне вогнетривке скло, назване авторами розробки «Прозора броня». Випробування показали, що воно витримує 4 постріли з автомата Калашникова, зроблені з відстані лише 10 метрів. І це при тому, що кулі влучали майже поруч одна від одної. Тобто, велика площа цього скла здатна витримати влучання ще більшої кількості куль.

Як розповів «ФАКТАМ» керівник колективу розробників доцент, кандидат технічних наук Віктор Таранов, технологія вже повністю готова, зроблено і запущено спеціальну пічку для виготовлення прозорої броні. Зараз завершуються роботи ще й над технологією, яка дозволить оснастити наше скло системою підігріву — це потрібно, щоб перешкоджати його запотіванню та замерзанню.

"Не розкриваючи подробиць, скажу, що ми поставили дослідні зразки на випробування на техніці, яка використовується для оборони України. Можу сказати, що наше скло передано для оснащення військових гелікоптерів та катерів. Ясна річ, його можна встановлювати й на іншій техніці, наприклад, на автомобілях ЗСУ", - сказав Віктор Таранов.

bronya2

Віктор Таранов (праворуч) і студент Микола Петров представили технологію виготовлення прозорої броні на всеукраїнському конкурсі Sikorsky Challenge

Прозора броня коштує не дешево. Але всі високотехнологічні вироби для потреб оборони вартісні. "Щоб був зрозумілий масштаб цін, скажу, що наше скло площею чверть квадратного метра (це 670 на 360 міліметрів) коштує 9 тисяч доларів (це якщо без підігріву). З підігрівом — 13 тисяч доларів. На кінцеву вартість впливають комплекс факторів — потрібна кількість, конфігурація скла і таке інше", - каже вчений.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.