Вчені заново відростили зуби

Вже до кінця цього десятиліття у людей можуть з'явитися перші ліки, що дають змогу виростити нові зуби.

Японські вчені успішно випробували на тваринах препарат, який допомагає відростити заново втрачені зуби. Про це повідомляє ZME Science.

Тепер провідний автор дослідження і завідувач відділення стоматології та щелепно-лицьової хірургії в лікарні Медичного дослідницького інституту Кітано Кацу Такахаші вважає, що люди можуть за підсумком виростити цей зубний ряд третього покоління.

"Ідея вирощування нових зубів - це мрія кожного дантиста. Я почав працювати над цією ідеєю, коли був ще аспірантом", - сказав він.

Такахаші вивчив гени мишей. Так, з'ясувалося, що видалення деяких генів у гризунів призводить до того, що у них виростає менше зубів, ніж належить. Таким чином вчені задумалися над тим, щоб зміни гени цих тварин.

zub1

Дослідники дійшли висновку, що у мишей, які не мають певного гена, виростає більша кількість зубів. Так стається завдяки білку USAG-1. Саме він перешкоджає росту більшої кількості зубів. Тому блокування цього білка дозволяє рости більшій кількості зубів.

"Складно повірити в те, що всього лише один ген так сильно впливає на зубний ряд. Але щойно ми змогли нейтралізувати USAG-1, нам вдалося виростити нові зуби у мишей, які народилися не з повним набором. Іншими словами було розроблено перший у світі засіб для відновлення зубів. Звичайно, препарат, що так добре спрацював на мишах, необхідно тепер перевірити на людях. Ми сподіваємося прокласти шлях для клінічного застосування ліків", - зазначив дослідник.

Планується, що до 2029 року команда зможе провести масштабні клінічні випробування. А вже до кінця цього десятиліття у людей можуть з'явитися перші ліки, що дають змогу виростити нові зуби.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.