Норвегія передає до ЗСУ тисячі мікродронів Black Hornet

При вазі у 32 грами Black Hornet​ має тепловізор та дійсно є незамінним помічником та "очами" піхотного відділення.

Міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам [Bjørn Arild Gram] повідомив, що до України буде передано одразу тисячу нових комплектів розвідувальних мікродронів Black Hornet. Одразу маємо нагадати, що у комплект входить мінімум два БПЛА й тому мова йде про 2000 мікродронів мінімум.

Як зазначено в офіційному повідомленні оборонного відомства Норвегії рішення про це постачання викликано вкрай позитивним досвідом використання цих дронів ЗСУ під час реальних бойових дій.

Водночас мова навряд йде про одночасне постачання всієї тисячі комплектів Black Hornet через те, що у повідомленні прямо зазначено, що "тісна співпраця з оборонно-промисловим комплексом буде вкрай необхідна, щоб у майбутньому мати можливість підтримувати необхідні поставки військової техніки в Україну".

Зрештою партія з 1000 комплектів дійсно велика, бо з 2007 року, тобто за 16 років було виготовлено понад 14 тисячі Black Hornet у різних версіях, які були замовлені понад 40 замовниками, з яких найбільшим є США.

Нагадаємо, що сам Black Hornet від компанії Flir, який важить лише 32 грами, є вкрай цікавим рішенням для розвідки на рівні звичайного піхотного відділення, особливо в умовах боїв в урбанізованій місцевості. Й попри свою вагу цей дрон оснащується тепловізором, може знаходитись у повітрі 25 хвилин та має радіус керування у 1,6 км.

До цього Black Hornet постачався до України у межах спільної допомоги Великої Британії та Норвегії фінансовий показник якої становив 9,5 млн доларів. Враховуючи інформацію, що вартість одного комплекту Black Hornet становить близько 40-60 тисяч доларів, до ЗСУ тоді могли передати близько 150-240 комплектів.

mini2

Джерело: DEFENSE EXPRESS

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.