Київський ліцеїст створив протимінні чоботи від «пелюстків»

Чоботи запобігають тяжким пошкодженням ноги.

Учень Політехнічного ліцею КПІ Роман Здоровило та його науковий керівник Олег Козленко створили протимінні чоботи, які представили на конкурсі інноваційних стартап-проєктів Sikorsky Challenge 2023. Про це повідомляє "Вечірній Київ".

Чоботи на платформі – конструкції з чотирма "лапками" – призначені для обходу протипіхотної міни типу ПФМ-1, ураження якою може призвести до ампутації. Такі міни завдовжки 11 см та вагою 80 грамів зроблені переважно з пластику, їх важко знайти за допомогою міношукача та вони майже не руйнуються з часом.

bot2

"Наш захисний пристрій призначений для того, щоб підвищити захист ніг військових, саперів від ПФМ-1 та мін, в яких до 100 грамів вибухівки в тротиловому еквіваленті. Чоботи запобігають тяжким пошкодженням ноги, що призводять до ампутації. Вони також стануть у пригоді працівникам сільських господарств, надзвичайникам, лісівникам, залізничникам, енергетикам і багатьом іншим на деокупованих територіях", — розповів  Роман Здоровило виданню.

bot3

За словами учня, міни ПФМ дуже чутливі й достатньо лише торкнутися, щоб пролунав вибух. Канадські військові, що брали участь у бойових діях проти талібів і бойовиків "Аль-Каїди" в Афганістані, створили spider-boots — "чоботи-павуки" для захисту ніг від таких мін. Після аналізу їхньої конструкції українці створили полегшений та зручніший варіант, який витримує більше навантаження.

"Завдяки металевій V-подібній формі платформи, під час вибуху хвиля розсікається в різні боки, що дозволяє зберегти кінцівку", — пояснив один з авторів.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.