Після розмінування будуть використовувати знову: у Міноборони працюють над цікавим рішенням

Сучасні комплекси розмінування дозволяють отримати компоненти для виробництва нових боєприпасів.

Замість того, щоб просто знищувати нерозірвані снаряди та міни цілком можливо отримати з них матеріали для створення нових. Це цілком можливо завдяки сучасним комплексам розмінування, які вже широко використовуються у країнах, де велись бойові дії та заміновані значні території.

Про це розповів заступник Міністра оборони України Юрій Джигир, який зазначив, що Україна шукає шляхи отримання таких комплексів, а оборонне відомство готує відповідні законодавчі зміни для якнайшвидшого запуску пілотного проєкту.

"Сильні сторони цієї ініціативи: комплекси мобільні, пересування й утилізація - безпечні, вони дають можливість повторно використовувати отримані продукти утилізації для виробництва нових боєприпасів", - цитує його АрміяInform.

Також наведені оцінки приблизні оцінки української території, які зараз забруднені снарядами та мінами і де наразі ведуться бойові дії - до двох мільйонів гектарів полів на звільнених територіях. Потенційно під загрозою на тимчасово окупованій території - ще шість мільйонів гектарів землі.

"За різними оцінками, не здетоновують понад 20% випущених боєприпасів. До цього слід додати активне застосування мін. Що робити надалі? Ми бачимо, що існують технологічні рішення, намагаємось запустити мобільні комплекси з утилізації боєприпасів", - повідомив Юрій Джигир.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.