Кілька країн домовилися про створення «стіни дронів»

Вона простягатиметься від Норвегії до Польщі. Її мета - захист кордонів від провокацій з боку недружніх країн і для запобігання контрабанді.

Країни Балтійського регіону домовилися про створення "стіни дронів" для захисту своїх зовнішніх кордонів за допомогою БПЛА. Про це повідомила міністер внутрішніх справ Литви Агне Білотайте 24 травня після зустрічі в Латвії зі своїми колегами з двох інших країн Балтії, Польщі, Фінляндії та Норвегії, - передає LRT.

"Це абсолютно нова річ - стіна дронів, що простягається від Норвегії до Польщі - і її мета полягає в тому, щоб використовувати дрони та інші технології для захисту наших кордонів від провокацій з боку недружніх країн і для запобігання контрабанді", - зазначила Білотайте.

Як повідомляється, для створення такої "стіни дронів" країни використовуватимуть БПЛА для моніторингу прикордонних територій, а також системи протидії безпілотникам, щоб зупинити безпілотники з ворожих країн, які використовуються для контрабанди та провокацій.

Білотайте заявила, що Литва вже розробила плани щодо посилення захисту свого кордону за допомогою безпілотників. Державна прикордонна служба Литви нещодавно створила підрозділ БПЛА і знаходиться в процесі придбання додаткових безпілотників і систем протидії безпілотникам.

Тепер країни оцінять, яке "домашнє завдання" їм потрібно виконати, а потім за допомогою експертів національні органи влади складуть план реалізації "стіни дронів".

Міністри також домовилися організувати спільні навчання з евакуації в країнах-учасницях.

"Ми домовилися провести регіональні навчання, щоб забезпечити евакуацію населення, подивитися, як наші інституції готові працювати, взаємодіяти один з одним, які наші можливості для розміщення людей, які можливості інших країн, чи готові вони прийняти певну кількість наших людей", - розповіла міністр внутрішніх справ Литви.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.