Зенітні FPV-дрони знищили понад 400 російських БПЛА

І це лише у межах одного проєкту.

Українські FPV-дрони дозволили вирішити ще одну задачу - боротьбу із російськими розвідувальними БПЛА. І результат лише одного проєкту "Небесний русоріз", який веде волонтерська спільнота Сергія Стерненка - понад 400 збитих російських дронів.

Серед них, 211 БПЛА типу Zala, 137 Supercam, 46 "Орлан", а також 7 баражуючих боєприпасів "Ланцет". При цьому проєкт запрацював орієнтовно з серпня цього року. Тобто це результат приблизно за 3-3,5 місяця.

А враховуючи те, що це не єдина волонтерська програма з постачання до українського війська зенітних дронів, то реальна кількість збитих російських розвідувальних БПЛА ще більша. І об'єктивно, такі показники випереджаються навіть найсміливіші очікування.

А реальний ефект на полі бою більш ніж значний, - пише видання DEFENSE EXPRESS. Бо для рф дрони типу Zala, Supercam та "Орлан" - це частини розвідувально-ударного контуру, в якому дрон відповідає за виявлення та передачу на далекобійний засіб ураження, наприклад РСЗВ "Смерч" чи ОТРК "Искандер" координат цілі. І таке "виколювання очей" ворогу дійсно має величезний ефект.

І варто лише згадати, як ще у червні цього року для перехоплення тих самих розвідувальних БПЛА у небо підіймався Як-52, де один з льотчиків мав збивати його з рушниці. А своєю чергою FPV-дрони традиційно зберігають свою головну перевагу у масовості, дешевизні та розповсюдженості.

Хоча не слід забувати, що у питанні використання зенітних дронів вкрай важлива не лише наявність самого засобу ураження, а майстерність його використання, бо все залежить від "рук" оператора. А також взаємодія із засобами виявлення ворожих БПЛА, без яких будь-яка зенітна система буде безпорадною.

Більше того, використання зенітних FPV-дронів для знищення БПЛА це про дуже якісне співвідношення вартостей. Бо різниця у ціні між засобом ураження та ціллю не у рази, а у порядки. Зокрема відома ціна на "Орлан-10", орієнтовно, 106 тисяч доларів. Тобто мова йде про різницю у понад 100-150 разів.

І саме тому у рф дійсно прикладають зусилля для того, щоб винайти контрзаходи для протидії українським зенітним FPV-дронами. Починаючи від банальних "розмальовок" до комплексів РЕБ, які мають придушувати відеоканал, або автоматичного віражу на ухилення від атаки. Тобто мова йде про технологічне протистояння і необхідність постійного удосконалення засобів ураження.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.