Облаштування різного типу мереж на житлових, офісних чи комерційних об'єктах – оптимальний спосіб для передачі інформації та запорука безпеки. Головне правильно підібрати усі комплектуючі, у тому числі проводи, до яких будуть під'єднуватися локальні комп'ютерні мережі, системи відеоспостереження, домофони тощо.
Найбільш оптимальним рішенням є кабель формату вита пара, який формується зі скручених пар мідних провідників. Саме такий підхід до виробництва дозволяє запобігти впливу електромагнітних перешкод і забезпечити якісний, надійний та безперебійний сигнал. Кабелі вита пара на https://wintik.com.ua/vita-para представлені сьогодні у широкому асортименті. Відрізняючись за технічними характеристиками, метражем, кількістю пар тощо.
Давайте детальніше розберемо, де найчастіше використовується така система проводів і як правильно її підібрати?
Сфери застосування кабелю вита пара
Одним з найпопулярніших форматів мережевого кабелю є саме вита пара – скручені ізольовані проводи з мідною основою, які поєднують у собі надійну та якісну роботу, простоту у встановленні та використанні і вигідну вартість. Найчастіше така система проводів застосовується для облаштування та підключення:
- Локальної комп'ютерної мережі, як наприклад під час підключення wi-fi роутера в будинку або квартирі, так і в ході облаштування комплексної мережевої інфраструктури на комерційних, промислових, офісних об'єктах.
- Комплексних систем відеоспостереження. Камери та відеореєстратори встановлюються на різних категоріях об'єкту для того, аби гарантувати безпеку для всіх мешканців чи працівників, а також цінних об'єктів. І з'єднується камери з пристроєм, що здійснює запис, саме завдяки кабелям вита пара.
Також подібні системи проводів використовуються під час облаштування системи «розумний будинок». Оскільки підходять для автоматизації цілого ряду процесів і керування безпекою об'єкту, системою клімат-контролю, освітлення тощо.
Основні критерії вибори витої пари
Ми уже зазначали, що сьогодні кабелі формату вита пара представлені у широкому асортименті. І, обираючи систему проводів, потрібно враховувати відразу кілька ключових характеристик та критеріїв, зокрема:
- Тип екранування. Проводи можуть бути не екранованими і більш бюджетними (UTP). Або ж з індивідуальним екрануванням, що використовується для кожної пари і потрібне для облаштування складного і комплексного електрообладнання (FTP/STP).
- Довжина. Вираховується в залежності від ваших потреб. Кабелю має бути достатньо для того, аби сформувати надійне безперебійне з'єднання згідно актуальних стандартів.
- Кількість пар. Наприклад, для облаштування комп'ютерних мереж спеціалісти рекомендують використовувати формат з 4 парами, тобто на 8 провідників.
Ключові поради для вибору кабелю витої пари
Не менш важливо також орієнтуватися на те, для чого будуть використовуватися проводи. Завчасно визначте їхню мету, допустиме навантаження тощо. Очевидно, що для домашньої мережі і підключення великої кількості офісного обладнання можуть знадобитися зовсім різні формати. У першому випадку достатньо базового кабелю, можливо навіть не екранованого. У той час як для підключення більшої кількості обладнання краще використовувати формат з FTP-екрануванням.
А для прокладання проводів на відкритому просторі фахівці рекомендують шукати системи з надійним захистом від агресивних зовнішніх факторів, включно з ультрафіолетом, підвищеною вологістю, низькими або високими температурами тощо.