Деякі категорії громадян мають повернути матдопомогу до бюджету

Виявлено 25 524 особи, які є працівниками бюджетних підприємств, але не мали права на отримання матеріальної допомоги.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну понад 25 тис громадян нашої країни помилково отримали виплату в 6500 гривень - це сталося в рамках програми "єПідтримка".

Про те, кому треба повернути гроші, розповів Міністр фінансів України Сергій Марченко в інтерв'ю УНІАН.

За словами Марченка, у міністерстві фінансів провели верифікацію Реєстру отримувачів допомоги у рамках програми "єПідтримка" за період з 7 по 31 березня 2022 року.

У цьому реєстрі є інформація про майже 4,8 млн. одержувачів даної допомоги. Як зазначив міністр, під час перевірки було виявлено 25 524 особи, які є працівниками бюджетних підприємств, але не мали права на отримання матеріальної допомоги.

Також Марченко уточнив, що на 11 липня поточного року на позабюджетний рахунок міністерства економіки України повернули близько 12 млн гривень. З них майже 9 млн. гривень повернули фізичні особи, ще 3 млн. гривень повернули банки у вигляді невикористаної допомоги.

За даними Національного агентства України з питань державної служби, станом на 1 липня, фактична кількість працюючих державних службовців становить 168 140 осіб. З них понад 18 тисяч – перебувають на простої та майже 7 тисяч у відпустці без збереження заробітної плати. Чи варто засуджувати державних службовців, які отримали грошову допомогу, чи Міністерству фінансів все ж треба переглянути критерії, за якими люди можуть отримати виплати?

Свою думку з цього питання для "Апострофа" виклав віце-президент Товариства Червоного Хреста України, віце-прем'єр-міністр України (2016-2019 роки) ПАВЛО РОЗЕНКО.

"Загалом така історія дуже дивує, тому що верифікація і перевірка даних щодо виплати цієї допомоги, має відбуватися до моменту її нарахування. Тому це проблема не стільки людей, які цю виплату отримали, а питання до Мінфіну: як ви допустили, що виплати пішли людям, які не відповідали критеріям видачі цієї допомоги, - заявив він. - Це перше.

Друге. Все ж таки, на мій погляд, держава має розуміти, що люди звертаються за соціальною допомогою до держави не від кращого життя. Якщо людина має якісь тіньові доходи, або у неї є робота, або у неї є достатньо фінансових ресурсів вона не скотиться до рівня того, щоб просити у держави три, чотири чи шість тисяч гривень.

Треба розбиратися у конкретних випадках. І, можливо, варто підкоригувати критерії отримання цієї допомоги. Бо в них явно було щось неправильно, якщо люди звернулися та отримали ці виплати, а зараз виявляється, що там були якісь проблеми.

Так, якщо це державний службовець, то їм держава гарантує заробітну плату. Але треба розбиратися по кожному окремому випадку, тому що, як я казав, людина звертається по допомогу не від гарного життя, отже, ці кошти їй дійсно були потрібні".

Оставить комментарий

Защитный код Обновить

Please publish modules in offcanvas position.