Вивчення творів російської літератури буде обов'язковим у шкільній програмі - Міносвіти

Якщо батькам чи учням не подобаються твори, в яких постійно повторюються слова "хохол" і "хохляцький", їх все одно доведеться вивчати.

Твори російських авторів будуть обов'язковими для вивчення в шкільній програмі. Про це в коментарі "Еспресо" заявив начальник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко.

За його словами, якщо батькам чи учням не подобаються твори, в яких постійно повторюються слова "хохол" і "хохляцький", їх все одно доведеться вивчати

Як повідомляється, йдеться про твори Гоголя, Булгакова та Короленка, який МОН вирішило залишити в шкільній програмі.

"Що стосується курсу зарубіжної літератури, то там є твори, які вивчаються текстуально. Наприклад, Гоголь, Короленко і Булгаков вивчаються текстуально, обов'язково. Всі діти повинні вивчати ті твори, які записані в програмі – "Ніч перед різдвом", "Ревізор", "Шинель" Гоголя, "Сліпий музикант" Короленка та "Собаче серце" Булгакова вивчаються текстуально. А є твори, які вивчаються за вибором, серед них "Бабин Яр" Кузнєцова і "12 стільців" Ільфа та Петрова", – розповів Кононенко.

Попри те, що в творах російської літератури автори вживають слова "хохол" і "хохляцький", відмовитися від вивчення учні не зможуть.

"У нас система освіти не побудована таким чином, що щось я хочу вивчати і вивчаю, а інше – не хочу і не вивчаю. Так не може бути! Навчальна програма написана для всіх. І якщо написано, що твори вивчаються текстуально, то вони вивчаються текстуально, і крапка!" – наголосив посадовець.

Як повідомлялось раніше, у Міносвіти розповіли, хто із російських письменників залишиться у шкільній програмі.

Джерело: "ОстроВ"

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.