СБУ затримала голову правління «Мотор Січі» В'ячеслава Богуслаєва

Його підозрюють у роботі на Російську Федерацію.

Служба безпеки України затримала президента промислового гіганта "Мотор Січ". Його підозрюють у роботі на Російську Федерацію.

Про це повідомляє СБУ.

За даними ЗМІ, йдеться про голову правління "Мотор Січі" В'ячеслава Богуслаєва. Також затримано начальника Департаменту зовнішньоекономічної діяльності Олега Дзюбу. 

Їм оголосили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

ст. 111-1 (колабораційна діяльність);

ст. 111-2 (допомога державі-агресору).

За даними слідства, до оборудку причетні керівники заводу у Запоріжжі, які діяли у змові з близькими до Кремля представниками корпорації "Ростех" - одним з головних виробників озброєнь для російської армії.

bogus2

Зокрема, підозрювані налагодили канали постачання оптових партій українських авіадвигунів до Росії. Отриману продукцію росіяни використовували для виробництва та ремонту російських ударних гелікоптерів типу:

Мі-8АМТШ-ВН "Сапсон";

КО-52 "Алігатор";

Мі-28Н "Нічний мисливець".

Ці гелікоптери масово застосовуються для повномасштабного вторгнення в Україну.

Для обходу обмежень на торгівлю з Росією були використані підконтрольні комерційні структури у трьох країнах Близького Сходу, Європи та Східної Азії. Саме ці компанії надсилали замовлення українському виробнику нібито для своїх потреб.

Але після отримання військової продукції "посередники" переправляли її до Росії. Крім того, росіяни використали своїх іноземних спільників для ремонту та обслуговування авіатехніки з використанням українських запчастин.

Зазначимо, що Богуслаєв тричі проходив до Верховної Ради з Партією Регіонів. У 2019 році видання bihus.info випустило розслідування, в якому стверджувалося, що через підприємства Мотор Січ в Росію йшли комплектуючі до гелікоптерів та літаків в обхід заборони на експорт товарів військового призначення.

ПАТ Мотор Січ - одна з провідних у світі корпорацій з розробки, виробництва, ремонту та сервісного обслуговування авіаційних газотурбінних двигунів для літаків та гелікоптерів, а також промислових газотурбінних установок. Підприємство розташоване у Шевченківському районі міста Запоріжжя. 

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.