Довгоочікувані ЗРК NASAMS та Aspide вже прибули в Україну

Для опанування нової зброї фахівцям ЗСУ знадобилось значно менше часу ніж очікувалось.

Зенітні ракетні комплекси NASAMS та Aspide вже прибули в Україну – таку інформацію у своєму акаунті у Twitter повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

"Подивіться, хто тут! В Україну прибули ЗРК NASAMS і Aspide. Ця зброя значно посилить Збройні Сили України і зробить наше небо більш безпечним. Ми будемо продовжувати збивати ворожі цілі, що атакують нас. Дякуємо нашим партнерам: Норвегії, Іспанії та США", – відзначив Резніков.

Деталей щодо того, коли саме прибули ці ЗРК і в яких кількостях не зазначається, однак раніше повідомлялося, що в листопаді ЗСУ мають отримати два комплекси, які виробник передав США ще в жовтні, всього ж Україні планується передати вісім таких комплексів, - пише видання DEFENSE EXPRESS.

Крім того, про те, що NASAMS вже насправді могли вже бути в Україні до офіційного оголошення, натякалося у матеріалі The Economist, де офіцер ПС ЗСУ на питання про те, чи прибули NASAMS в Україну, відповідає наступне: "Хто знає? Можливо, вони вже тут".

Щодо ЗРК Aspide, то про те, що Іспанія може передати Україні батарею ЗРК Aspide, неофіційно повідомлялося ще в червні, а на офіційному рівні ця інформація була підтверджена на початку жовтня.

Обладнання Skyguard-Aspide передбачає можливість роботи в складі ешелонованої системи ППО та обмінюватися даними з ЗРК інших типів.

***

Коли мова заходила про передачу Україні новітніх західних зенітних ракетних комплексів існувало розуміння того, що це високотехнологічне озброєння, опанування якого може потребувати доволі значного часу.

nam3

Але, як виявилось, строки навчання українських фахівців перевершили навіть вкрай оптимістичні очікування. Видання The Economist поспілкувалось з "Денисом", офіцером Повітряних Сил України, який керував групою українських зенітників, які проходили навчання на NASAMS у Норвегії.

За його словами NASAMS зрозумілий на інтуїтивно рівні і йому знадобилось лише декілька хвилин перебування на командному пункті для того, щоб зрозуміти, як працює цей ЗРК. А загальний строк навчання операторів комплексу складає лише декілька тижнів.

nam2

Для порівняння зазначимо, що аналогічні строки навчання стосувались й HIMARS, а, наприклад, опанування САУ PzH 2000 потребувало 40 діб.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.