СБУ проводить перевірку у Києво-Печерській Лаврі

Заходи спрямовані на те, щоб запобігти диверсіям, терактам, приховуванню диверсантів, - зазначили в СБУ.

Служба безпеки України спільно з Нацполіцією та Нацгвардією проводить контррозвідувальні заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві. Про це повідомляє прес-центр СБУ у вівторок, 22 листопада.

"Ці заходи проходять спільно з Національною поліцією та Національною гвардією в рамках системної роботи СБУ щодо протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні", - йдеться у повідомленні.

У Службі зазначили, що відповідні заходи проводяться з урахуванням того, що збройна агресія РФ збільшує "ризик скоєння терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян".

l2

Тому зазначені заходи проводяться для:

  •     недопущення використання Лаври як центру "русского мира";
  •     перевірки даних щодо використання приміщень УПЦ для укриття диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо;
  •     забезпечення безпеки населення від провокацій та терористичних актів.

У СБУ зазначили, що за безпосередньою участю представників церкви правоохоронці:

  •     проводять огляд території та приміщень Лаври для виявлення заборонених до обігу предметів;
  •     здійснюють перевірку осіб на території Лаври щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.

У СБУ наголосили, що у своїй діяльності вони дотримуються принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважають право кожного громадянина на свободу світогляду та віросповідання, як це визначено Конституцією України.

l3

Нагадаємо, СБУ розпочала кримінальне провадження за фактом інциденту, що стався 12 листопада в одному з храмів Національного заповідника Києво-Печерська Лавра. Зокрема, під час богослужіння у храмі звучали вихваляючі тези пропагандистського характеру.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.