Професорка Майя Єрмолаєва знову очолила Донецький національний медичний університет

Попереднє керівництво (вкотре) мало проблеми з дотриманням закону.

Після проведення Міністерством охорони здоров’я України аудиту діяльності Донецького національного медичного університету (ДНМУ) були виявлені численні факти порушення бюджетного законодавства та незаконного використання коштів державного бюджету. Це стало підставою для ротації виконувача обов’язків ректора — було ухвалене рішення про «перезавантаження» керівництва.

Це стало підставою зміни керівництва, - повідомляє Український медичний часопис.

Новою керівницею ДНМУ стала професорка Майя Єрмолаєва, завідувачка кафедри внутрішньої медицини № 1 ДНМУ.

Останні воєнні роки та місяці були дуже складними для ДНМУ — у 2014 р. переїзд з Донецька до Краматорська, Слов’янська, Лимана, Маріуполя, а минулого року — до Кропивницького. Проте заклад вистояв та продовжив освітній процес на новому місці.

Перед новопризначеною очільницею стоїть непросте завдання — забезпечити якісний освітній процес та належне функціонування всіх служб закладу вищої освіти (ЗВО), в тому числі щодо організації розподілу випускників в інтернатуру, проведення вступної кампанії, підготовки до акредитації освітніх програм тощо.

Зараз в ДНМУ навчається 1590 студентів, 672 інтерни, 12 аспірантів, протягом 2022 р. тут навчалися 746 лікарів-слухачів.

Нагадаємо, що Майя Єрмолаєва вже обіймала посаду ректора цього вишу. Після відкритих кримінальних справ, влітку 2020 року МОЗ достроково розірвало контракт із Петром Кондратенком, і тодішній міністр Максим Степанов представив колективу вишу та студентам нового виконувача обов'язків ректора - професора Майю Єрмолаєву. Потім відбулися офіційні вибори ректора, переможцем яких стала Майя Єрмолаєва. Проте влітку 2021 року Петро Кондратенко поновився на посаді через суд, одразу ж звільнивши Майю Єрмолаєву.

Аналогічна "ротація", також за рішенням суду, була і надалі, поставивши під сумнів великі плани, які будувала з Майєю Єрмолаєвою влада Краматорська. 

Ситуацію посилила війна, розв'язана Росією проти України.

І ось – нове повернення Майї Єрмолаєвій до вузу. Зважаючи на все, це стане для неї дуже непростим випробуванням.

"Міністерство охорони здоров’я України наголошує, що будь-який прояв безвідповідальності чи корупційних складових у ЗВО є неприпустимим", - заявили в МОЗ, пояснюючи причини нової зміни керівництва в ДНМУ.

"Панове корупціонери, на вихід! Геть з ДНМУ", - прокоментувала у Facebook своє повернення сама Майя Єрмолаєва.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.